Wykładziny PCV – tania i estetyczna podłoga na wiele lat

Wśród różnorodnych rodzajów wykładzin panele PCV zasługują na szczególną uwagę ze względu na uniwersalne zastosowanie oraz atrakcyjną cenę. PCV – polichlorek winylu jest polimerem z grupy polimerów winylowych. Tworzywo to powstaje w procesie polimeryzacji chlorku winylu. Posiada dużą wytrzymałość mechaniczną i właściwości termoplastyczne. Poza tym jest bardzo odporny na tarcie i działanie wielu rozpuszczalników.

Zastosowanie polimerów w wyposażeniu wnętrz

Polimery używane są do produkcji wykładzin podłogowych oraz elementów wyposażenia wnętrz, m.in. paneli ściennych oraz listew wykończeniowych. Ponadto to tworzywo wykorzystywane jest także do stolarki okiennej i drzwiowej oraz innych elementów. Stosuje się je do produkcji rur i kształtek znajdujących zastosowanie przy budowie instalacji w budynkach, jak również do wytwarzania folii PCV używanej do izolacji.

Wytrzymałe pokrycia podłogowe PCV

Płytki PCV to popularne pokrycia podłogowe. Dawniej płytki PCV były bardzo popularne jako wykładzina na podłogę w wielu budynkach użyteczności publicznej, w urzędach, biurach oraz szkołach, a także powszechnie stosowane w mieszkaniach. Jednak pomimo wielu zalet ich kolor i wygląd nie budził zachwytu. Obecnie wykładziny PCV produkuje się w szerokiej gamie wzorów, a ich wygląd pozwala zaaranżować piękne i nowoczesne wnętrza. Ponadto znakomicie sprawdzają się w pokojach dziecięcych i sypialniach oraz w pomieszczeniach pomocniczych, w pralni, garderobie czy w korytarzu.

Rodzaje wykładzin PCV

Ze względu na zastosowany materiał możemy wyróżnić kilka rodzajów wykładzin. Istnieją trzy rodzaje wytwarzania płytek – emulsyjny, suspensyjny oraz polimeryzujący w masie. W zależności od ilości dodanych plastyfikatorów możemy podzielić tworzywo na PCV twarde oraz miękkie. Twarde wykładziny oznaczone są symbolem PVC-U, natomiast miękkie PVC-P. Obecnie wykładziny PCV wyglądają bardzo atrakcyjnie i różnią się od swoich pierwowzorów jakością i bogactwem wzorów. Obecnie dostępne na rynku wykładziny zostały wyprodukowane z tworzyw najwyższej jakości spełniających wszelkie wymagane normy.

Płytki PCV zamiast drewna

Wykładziny PCV doskonale imitują inne materiały podłogowe, w tym materiały naturalne takie jak drewno czy kamień. Stanowią wspaniałą ozdobę wnętrza, gdyż są lekkie i trwałe, a jednocześnie estetyczne. Montaż płytek PCV jest bardzo prosty. Łączenia między płytkami są praktycznie niewidoczne, a cała podłoga jest gładką, matową taflą. Poza tym płytki są odporne na ścieranie, zniszczenie czy uszkodzenie. Ich dodatkową zaletą jest łatwość czyszczenia. Podłogi wykonane z PCV wystarczy odkurzyć, a w miarę potrzeby umyć wodą z detergentem.

Wykładziny PCV Forbo i Tarkett

Wykładziny z indywidualnych kolekcji Forbo oraz Tarkett pozwalają na stworzenie jednorodnej winylowej powierzchni, która wygląda efektownie i jest trwała. Zapewniają wyjątkowo elastyczną, matową powierzchnię wykończeniową. Wśród wielu kolekcji wykładzin podłogowych, które znajdziemy w portalu https://interviol.pl/ są także kolekcje indywidualne. Pozwalają one na dobór i przygotowanie wykładziny dostosowanej do różnorodnych oczekiwań i wymagań klientów.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wykładziny PCV – tania i estetyczna podłoga na wiele lat"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *