Reklama

KomunikacjaLegionowski

Wybudują kładkę dla pieszych przed zaporą w Dębem

Reklama

Nad drogą wojewódzką nr 632 w miejscowości Dębe (gmina Serock) w końcu powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo młodzieży uczęszczającej do pobliskiego Zespołu Szkół w Komornicy oraz samych mieszkańców.

Reklama

W miejscowości Dębe, nieopodal zapory, po wielu latach oczekiwania powstanie funkcjonalna kładka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscu, gdzie obecnie znajduje się bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych, na łuku ruchliwej drogi wojewódzkiej. Kładka ma zapewnić komfortowe połączenie pomiędzy dwiema częściami wsi, przedzielonej przez drogę wojewódzką.

Przygotowania do budowy bezpiecznego przejścia dla pieszych w tym rejonie rozpoczęły się już w 2009 roku, kiedy Gmina Serock porozumiała się z władzami województwa w sprawie budowy kładki. Niestety, ze względu na brak środków finansowych w budżecie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, inwestycji nie udało się do tej pory zrealizować. Budowa kładki została  ujęta dopiero w planie finansowym MZDW na rok 2014, a przetarg na realizację inwestycji ogłoszono 4 marca. Wykonawca będzie musiał zakończyć prace budowlane do 15 grudnia b.r.

fot. UMiG Serock

fot. UMiG SerockWizualizacja kładki, fot. UMiG Serock

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close