ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Wybory 2018: Nasze Miasto Nasze Sprawy na finiszu kampanii

Reklama

Wybory samorządowe 2018 dla legionowskiego Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy rozpoczęły się tak naprawdę już 29 września. To właśnie wtedy odbyła inauguracja przedwyborczej kampanii tej głównej opozycyjnej siły politycznej w mieście. Kampania była barwna i niezwykle intensywna. Dziś postaramy się ją podsumować.

Reklama

Tak jak już wspomnieliśmy na wstępie, swoją kampanię Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy rozpoczęło konwencją, która odbyła się 29 września. Podczas konwencji Prezes NMNS i jednocześnie kandydat na urząd Prezydenta Legionowa – Bogdan Kiełbasiński przedstawił trzy główne punkty programowe swojego Stowarzyszenia: Miasto dla ludzi, Edukacja to inwestycja oraz Samorząd Obywatelski. Rozwinięcie tych punktów oraz pełny program wyborczy Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy znajdziecie TUTAJ.

Spotkania z mieszkańcami

Nasze Miasto Nasze Sprawy, w odróżnieniu od innych ugrupowań, postawiło podczas tej mijającej kampanii na osobiste spotkania z mieszkańcami Legionowa. Na pierwszy ogień poszło os. Piaski, gdzie NMNS skutecznie wygrywa każde wybory samorządowe. W kolejnych dniach przedstawiciele NMNS, z Bogdanem Kiełbasińskim na czele, odwiedzili także: os. Jagiellońska, Trzecią Parcelę, Targowisko Miejskie, os. Kozłówka i Bukowiec. Przedstawicieli NMNS mogliśmy także spotkać przy Błękitnym Centrum oraz PKP Legionowo.

Tematy poruszane przez mieszkańców

W każdym miejscu, w którym obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy, mieszkańcy poruszali inne, ważne dla nich kwestie. I tak mieszkańcy osiedli skarżyli się na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych, zanieczyszczone powietrze, zbyt małą liczbę miejsc rekreacji.

Kłopoty mieszkańców dotyczyły także edukacji, szczególnie najmłodszych dzieci. Zdaniem mieszkańców w przedszkolach i żłobku jest zbyt mało miejsc, są one także zamykane zbyt wcześnie.

Mieszkający na osiedlach Legionowianie nie szczędzili słów krytyki także pod adresem SMLW, która ich zdaniem ma za wysokie czynsze. W niektórych przypadkach nawet wyższe niż w Warszawie.

Mieszkańcy Trzeciej Parceli zwracali uwagę na kiepski stan infrastruktury miejskiej, kiepskie drogi i chodniki oraz niewystarczające oświetlenie ulic. Zła jakość powietrza i szwankujący program wymiany pieców to kolejne bolączki mieszkańców Trzeciej Parceli.

Dla mieszkańców os. Piaski i Kozłówka problemem są także dogodne przejścia przez tory oraz szwankujący system kanalizacji przeciwdeszczowej.

Wobec ogromu problemów mieszkańców różnych części Legionowa, przedstawiciele Naszego Miasta Naszych Spraw nie mieli łatwego zadania. Na wiele problemów i bolączek Stowarzyszenie ma już receptę, w przypadku innych ma znajdować rozwiązanie wspólnie z mieszkańcami. Miasto obywatelskie, w którym każdy może poczuć się jak gospodarz to przecież jeden z głównych punktów wyborczego programu Naszego Miasta Naszych Spraw.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close