Wybór aparatu słuchowego dla naszych potrzeb

Wybór aparatu słuchowego to niełatwe zadanie i przed ostatecznym dokonaniem transakcji powinniśmy szczerze i konkretnie porozmawiać z lekarzem zajmującym się naszym przypadkiem. Pod uwagę trzeba wziąć czynniki takie jak stopień ubytku słuchu czy osobiste preferencje pacjenta. Nawet sam wygląd urządzenia to kwestia do uzgodnienia – niektórzy będą woleć te mniejsze i praktycznie niewidocznie aparaty, podczas gdy inni nie będą na to zwracać tak dużej uwagi. Jakie czynniki będą miały wpływ na wybór naszego aparatu? Dziś postaramy się przybliżyć Wam te najważniejsze, aby wasza wiedza na ten temat była większa.

Czynniki fizjologiczne

Jeżeli udamy się na badanie słuchu, pierwsze co przebada specjalista, to stopień jego ubytku. W zależności od jego głębokości zaleci nam odpowiedni środek zaradczy. Ważnym determinantem jest także nasza anatomia. Każdy z nas jest inny i także takie detale, jak wnętrze ucha, w zależności od osoby, będzie unikalne. Czasami może się zdarzyć, że niemożliwe będzie, aby głęboko umieścić najmniejsze typy aparatów. Dodatkowo należy wykryć czy ubytek słuchu jest obecny w jednym, czy obu uszach. Jeżeli odpowiedzią jest druga z opcji, powinniśmy poważnie zastanowić się nad rozwiązaniem sprawienia sobie aparatu słuchowego. Wszystko po to aby skutecznie odtworzyć naturalny sposób słyszenia.

Na takie badania słuchu możesz wybrać się do któregoś z oddziałów firmy Audiofon, które są w każdym polskim mieście https://audiofon.com.pl/.

Czego Nam potrzeba?

Wspomnianym czynnikom o zabarwieniu fizjologicznym nie sposób odmówić ich poważnej rangi, jednak istnieje jeszcze kilka innych, czysto indywidualnych kwestii. Po pierwsze, warto się zastanowić nad tym, kiedy najbardziej będziemy potrzebować pomocy aparatu. W domu przy rozmowach z bliskimi? W pracy przy rozmowach ze współpracownikami? A może przy jeszcze innej okazji? Określając swoje potrzeby, znacznie ułatwimy pomoc w kompensacji ubytku słuchu.

Czas na wybór

Przejdźmy do podjęcia decyzji dotyczącej samego zakupu. Aparaty słuchowe są dostępne w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nieważne czy nasz wybór padnie na dość minimalistyczne aparaty węwnątrzkanałowe, czy znacznie mniej dyskretny model zauszny – nie powinno to stanowić większego problemu. W sprawie ceny nie powinniśmy raczej oszczędzać, z dość prostego powodu: lepszy aparat (który będzie prawdopodobnie droższy) równa się lepsze słyszenie. Potraktujmy to jako inwestycję!

Podsumowanie

Duża część społeczeństwa zmaga się z mniejszymi lub większymi ubytkami słuchu. Nie powinniśmy się wstydzić noszenia aparatu, gdyż sami się przekonamy, że używanie go może drastycznie zwiększyć komfort naszego życia. Czas na wizytę u otolaryngologa i podjęcie tak ważnej przecież decyzji dotyczących zdrowia. Zwłaszcza kiedy wybór jest tak szeroki i jednocześnie prosty!

1 raz komentowano artykuł "Wybór aparatu słuchowego dla naszych potrzeb"

  1. Te ceny aparatów słuchowych wołają o pomstę do nieba. Mam nadzieję że i wam odbiorą się do d..py.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *