Wspomóż rodziny tragicznie zmarłych policjantów, żołnierzy i strażaków. Przekaż swój 1% podatku dla Fundacji „Dorastaj z Nami”

Policjant, strażak, żołnierz to nie tylko kolejne wpisy na liście zawodów, to przede wszystkim służba na rzecz społeczności. Służba ta bywa jednak bardzo niebezpieczna, o czym przekonało się już wiele polskich rodzin, które nagle straciły ukochanego męża, czy ojca. Taka tragedia ma nie tylko wymiar społeczny, ale także bardzo często finansowy. Samotne matki nie są bowiem wstanie zapewnić odpowiedniego utrzymania swoim dzieciom. W takiej trudnej sytuacji z pomocą przychodzi Fundacja Dorastaj z Nami, która stara się pomóc osieroconym dzieciom zmarłych tragicznie funkcjonariuszy odnaleźć się w dorosłym życiu. Pomoc ta ma postać wielopłaszczyznową.

Wybór odpowiedniej ścieżki rozwoju dziecka to odpowiedzialne zadanie, które może mieć znaczący wpływ na jego wybory dotyczące studiów czy pierwszej pracy w dorosłym życiu. Kluczowe jest znalezienie odpowiedniego kierunku, zgodnego z predyspozycjami młodego człowieka oraz obszarów w których potrzebuje pomocy. To duże wyzwanie dla rodziców wspólnie wychowujących dzieci, a co jeżeli jedno z nich nagle traci zdrowie lub życie w trakcie pełnienia służby publicznej? Takim rodzinom pomaga Doradca Edukacyjny działający w ramach opieki Fundacji Dorastaj z Nami, która wspiera dzieci poszkodowanych w trakcie służby strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników górskich.

Podopiecznym Fundacji Dorastaj z Nami w nakreśleniu kierunku edukacyjnego pomaga Doradca, który opiekuje się wybraną rodziną przez wiele lat. Osoba ta obecna jest podczas kolejnych etapów rozwoju dziecka i pomaga mu wkroczyć w dorosłość. Fundacja Dorastaj z Nami oferuje pomoc wielopłaszczyznową: współfinansuje do 80% wydatków na edukację swoich podopiecznych, takich jak: zakup pomocy naukowych, kursów, wyjazdów połączonych z nauką, zajęć pozalekcyjnych, czesnego w szkołach czy na uczelniach, a także pomoc psychologiczną. Organizuje spotkania podczas których rodziny zmagające się ze śmiercią policjantów, strażaków, czy żołnierzy na służbie, mogą podzielić się doświadczeniami, a także porozmawiać z psychologiem.

Zachęcamy ludzi, by działali razem, pokazując zarówno podopiecznym Fundacji, jak i całemu społeczeństwu, że jesteśmy wdzięczni za bohaterstwo i narażanie życia lub zdrowia: strażakom, żołnierzom, policjantom, ratownikom górskim i innym pracownikom służb publicznych. Takie działania to hołd składany codziennie tym bohaterom oraz forma naszego współczesnego patriotyzmu – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji Dorastaj z Nami.

Każdego roku do grona podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami dołącza ponad setka dzieci poszkodowanych w trakcie pełnienia służby strażaków, żołnierzy, policjantów czy ratowników górskich. Podopieczni mogą liczyć na pomoc dopóki się uczą, czyli nawet do 25 roku życia. Po zdobyciu odpowiedniego wykształcenia, Fundacja pomaga im wejść na rynek pracy. Dodatkowo, podopieczni mają możliwość rozwijania swoich pasji, na przykład Karolina i Olek z sukcesami trenują sztuki walki, a Julka może uczestniczyć w zajęciach tanecznych. Fundacja do tej pory pomogła już 214 dzieciom z całej Polski.

Jednak Fundacja nie mogłaby realizować swojej misji, gdyby nie wsparcie fundatorów. Obecnie już ponad 4 tys. osób prywatnych pomaga Fundacji, warto podkreślić, że aż połowa z nich robi to regularnie. Wiele osób pomaga również przez przekazanie 1% swojego podatku. W ubiegłym roku dzięki takiemu wsparciu Fundacja otrzymała aż 71 000 zł, z czego 50 540 zł przeznaczona została na pomoc w nauce, a 20 590 zł na wsparcie psychologiczne podopiecznych. Działanie to jest pomocną dłonią dla dzieci bohaterów
– wdzięczność wobec ich rodziców i pamięć o tych niezwykłych ludziach.

Chcesz wesprzeć Fundację Dorastaj z Nami?

Wejdź na stronę www.dorastajznami.org i zapoznaj się z możliwymi formami pomocy. Możesz m.in. jednorazowo sfinansować korepetycje z matematyki, tydzień ciepłych obiadów w szkolnej stołówce lub pomagać stale co miesiąc wpłacając dogodną kwotę.

O Fundacji Dorastaj z Nami

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku. Obejmuje pomocą dzieci osób, które zginęły lub doznały ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w trakcie pełnienia służby publicznej. Wśród podopiecznych Fundacji są dzieci żołnierzy, policjantów, strażaków, ratowników górskich. Celem działania Fundacji jest długofalowe wsparcie edukacji dzieci i młodzieży od ich najmłodszych lat, aż do zakończenia przez nich nauki – do osiągnięcia przez nich pełnoletności lub, jeżeli będą kontynuować naukę, do ukończenia 25 roku życia.

/red./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wspomóż rodziny tragicznie zmarłych policjantów, żołnierzy i strażaków. Przekaż swój 1% podatku dla Fundacji „Dorastaj z Nami”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *