Wspólny bilet jednak do stacji Legionowo Przystanek

Mieszkańcy legionowskiej dzielnicy Przystanek mogą odetchnąć z ulgą. Wspólny bilet będzie obowiązywał w Legionowie na takich samych zasadach jak do tej pory. Oznacza to, że w dalszym ciągu na podstawie biletów ZTM będzie można podróżować pociągami Kolei Mazowieckich ze stacji Legionowo Przystanek.

fot. Wiesław Z. / fotopolska.eu

Negocjacje władz Legionowa z warszawskim ZTM-em trwały bardzo długo. Do końca nie było wiadomo, czy wspólny bilet będzie funkcjonował jak do tej pory, czy też zostanie ograniczony terytorialnie do stacji Legionowo. Na stronach urzędu pojawiły się już nawet informacje, które mogły sugerować, że Przystanek zostanie wyłączony ze strefy obowiązywania wspólnego biletu. Na te wiadomości mieszkańcy zareagowali jednak bardzo ostro. Rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją do władz Legionowa, by te zrobiły wszystko aby wspólny bilet utrzymać także na stacji Legionowo Przystanek. W sumie tych podpisów zebrano ponad 2 tys.

Władze Legionowa, dla których komunikacja to priorytetowa dziedzina zareagowały na prośby mieszkańców. Dziś (14.03) na konferencji prasowej oficjalnie potwierdzono, że wspólny bilet na Przystanku zostaje. To duży sukces władz Legionowa, biorąc pod uwagę fakt, że niektóre gminy (np. Jabłonna)  zrezygnowały z tego udogodnienia.

Nie ma nic za darmo

Utrzymanie wspólnego biletu na takich samych zasadach jak do tej pory będzie jednak kosztowało miasto w 2013 roku milion złotych więcej niż przewidywał to budżet. Dodatkowe pieniądze mają zostać zaoszczędzone między innymi na kursach SKM-ki. Legionowo zdecydowało się na likwidację weekendowych kursów linii S9. Z wyliczeń ratusza wynika bowiem, że w soboty i niedziele pociągi SKM S9 wożą powietrze. W zamian mieszkańcy Piasków otrzymają linię SKM S3, która będzie kursowała już nie tylko do Legionowa, ale także na Piaski.

Nie będzie natomiast oszczędności na kursach autobusów. Linie 731,723, 736 oraz N63 będą kursowały bez zmian.

/wł/

3 razy komentowano artykuł "Wspólny bilet jednak do stacji Legionowo Przystanek"

  1. WARSZAWKA (W TYM ZTM) PRZEINWESTOWAŁA NA EURO 2012 I TERAZ SZUKA GOTÓWKI !!! SZKODA TYLKO, ŻE KOSZTEM I SZNTAŻEM PODWARSZAWSKICJ MIEJSCOWOŚCI !!! JAKBY JANOSIKOWEGO BYŁO ZA MAŁO…..

  2. NIE JEST TAJEMNICĄ, ŻE WARSZAWKA (W TYM ZTM) PRZEINWESTOWAŁA NA EURO 2012 I TERAZ SZUKA PIENIĘDZY !!! SZKODA TYLKO , ŻE KOSZTEM I SZANTAŻEM WOBEC MIAST PODWARSZAWSKICH !!

  3. Brawa dla prezydenta, dobra decyzja

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *