Wolny internet w telefonie – jak rozwiązać ten problem?

Nasze smartfony coraz częściej stają się głównym narzędziem do korzystania z sieci. Wykorzystujemy je w pracy, służą nam jako GPS-y, umilają długą podróż, mierzą kroki oraz pozwalają zrobić szybkie zakupy w dowolnym momencie. Właśnie dlatego nie możemy się obyć bez dobrego internetu mobilnego. Niestety, mimo zapewnień operatorów, wciąż zdarzają się problemy z zasięgiem, a brak internetu w telefonie przytrafia się w najmniej odpowiednich momentach. Chcesz wiedzieć skąd wynika ten problem i jak przyśpieszyć internet w telefonie? Podpowiadamy!

Dlaczego Internet na telefonie działa wolno?

Bardzo ciężko jest osiągnąć prędkość internetu, o jakiej zapewniają nas dostawcy usług. Szybkość internetu podawana w umowie rzadko odpowiada realiom i należy się z tym liczyć. Jednak gdy internet w telefonie jest irytująco wolny – należy odnaleźć przyczynę problemu. Warto pamiętać, że nie zawsze wina leży po stronie operatora. Wśród najpowszechniejszych przyczyn kłopotów z siecią można wymienić:

  • kłopoty z zasięgiem – bardzo często zdarza się, że internet mobilny zawodzi, gdy jesteśmy w podróży, w miejscach bardzo oddalonych od wieży nadajnikowej czy też w pomieszczeniu, w których zwyczajnie panuje słaby zasięg. Ten problem może rozwiązać prosta zmiana ustawień w telefonie. Najpierw rozłączamy się z siecią. Po wejściu w ustawienia internetu, należy zmodyfikować tryb pracy urządzenia wybierając opcję ustaw tylko 2G/tylko 3G. Po uruchomieniu tej opcji. ponownie łączymy się z siecią.
  • przekroczenie limitu sieci – łatwo przegapić moment, w którym przekroczymy dostępny dla nas limit danych, zwłaszcza jeśli korzystamy z wielu aplikacji. Zwykle operatorzy wysyłają sms-em ostrzeżenie o przekroczeniu limitu, lecz warto samodzielnie kontrolować sposób korzystania z sieci. Metoda sprawdzania limitu transferu danych zależy od operatora. Zwykle wystarczy uruchomić określony kod USSD.
  • zaległości w płatnościach – zwykle po 7 dniach od naliczenia należności, dostawca może odłączyć dostęp do sieci, stąd brak internetu w telefonie. Aby uzyskać dostęp, należy oczywiście uregulować opłaty.
  • kłopoty z telefonem – czasami to nie sieć, lecz sam telefon może stanowić przyczynę problemu. Aby wyeliminować tę ewentualność, warto wykonać kilka podstawowych czynności, czyli: sprawdzić czy tryb samolotowy jest wyłączony, wyjąć kartę sim i włożyć ją do innego urządzenia, aby upewnić się, że działa prawidłowo oraz włączyć i wyłączyć telefon w celu zwolnienia pamięci.

Jak przyspieszyć internet?

Gdy internet na telefonie działa wolno, a wszystkie wspomniane rozwiązania zawiodą – należy zwrócić się do operatora. Niestety, wcale nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać. Infolinie głównych dostawców sieci są stale oblegane, a po wypełnieniu formularzu kontaktowego, na odpowiedź możemy czekać nawet tydzień. Nie każdy może sobie pozwolić na odwiedzenie salonu firmy, zwłaszcza jeśli mieszka poza miastem. Być może to właśnie dlatego w krajach zachodnich obserwujemy tendencję do spadku popularności tradycyjnych sieci komórkowych. Zastępują je wygodne sieci dostępne w aplikacji. W naszym kraju, taką opcje umożliwia nowa telefonia komórkowa Folx, udostępniająca usługi na zasadach subskrypcji. Co to oznacza? Użytkownicy instalują na telefonie aplikację Folx, pobierając ją bezpośrednio z Google Play lub AppStore. Po rejestracji i założeniu konta, można zamówić kartę sim z dostawą do domu! Po odebraniu karty, należy podłączyć kartę płatniczą do aplikacji i włączyć subskrypcję. Wszystko odbywa się w ramach aplikacji – nie trzeba podpisywać umowy, ani ustalać okresu zobowiązania. Co daje takie rozwiązanie osobom borykającym się z wolnym internetem? Oprócz nielimitowanych rozmów i sms-ów, w ramach subskrypcji użytkownicy otrzymują 20 GB Internetu. Pierwsze opinie subskrybentów potwierdzają, że internet na telefonie działa bez zarzutu i nie ma problemów z połączeniem.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wolny internet w telefonie – jak rozwiązać ten problem?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *