Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionuPo godzinach

Władze Nowego Dworu mają już pieniądze na nowe atrakcje w Twierdzy

Reklama

Już wkrótce na zwiedzających Twierdzę Modlin czekać będą nowe atrakcje. Pojawi się między innymi wypożyczalnia sprzętu rowerowego oraz makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy, umożliwiająca wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Projekt, który w tym roku realizować będą władze Nowego Dworu Mazowieckiego, otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Umowa w tej sprawie została podpisana w poniedziałek (3.02) w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Reklama

fot. UMWMBurmistrz Nowego Dworu Maz. Jacek Kowalski (z prawej) i Wiesław Raboszuk reprezentujący Zarząd Województwa Mazowieckiego , fot. UMWM

Turystyka w tym rejonie jest kluczowa ponieważ Nowy Dwór Mazowiecki ma wiele do zaoferowania. Cała Twierdza stanowi bardzo interesujący obiekt militarny i architektoniczny. Po zakończeniu realizacji projektu, który zakłada m.in. wypożyczalnię rowerów oraz oznakowanie zabytków, turyści z całego regionu będą mieli ułatwione zwiedzanie tego terenu. Projekt nie jest duży, jego wartość to ponad pół miliona złotych, dofinansowanie 402 tys. ale i takie projekty są ważne – powiedział Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Poza wypożyczalnią rowerów na terenie Twierdzy powstanie także specjalna makieta z Baśką Murmańską i panoramą twierdzy umożliwiająca wykonanie pamiątkowych zdjęć. Ponadto, z myślą o najmłodszych zostaną przygotowane przewodniki  po twierdzy, komiks – kolorowanka „Dzieje Baśki Murmańskiej. Historia białej niedźwiedzicy’’, a także karty do gry i zabaw na terenie twierdzy.

Projekt otrzymał dofinansowanie w odpowiedzi na konkurs realizowany przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych.

/wł, info: UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close