Wizz Air będzie latać z Okęcia do jesieni

Linie lotnicze Wizz Air poinformowały o przedłużeniu wykonywania operacji lotniczych z  warszawskiego Lotniska Chopina do 26 października 2013 roku. Decyzję taką podjęto, bo nie ma jasności, kiedy port w Modlinie zostanie ponownie otwarty.

fot. Lotnisko w Modlinie/facebook.com

– Po sześciokrotnym przełożeniu terminu naprawy pasa startowego na lotnisku w Modlinie oraz przy braku jasności kiedy lotnisko zostanie otwarte ponowne, Wizz Air jest zmuszony przedłużyć swoją tymczasową działalność operacyjną z Lotniska Chopina w Warszawie. Jednocześnie Wizz Air potwierdza powrót działalności operacyjnej na Lotnisko w Modlinie tak szybko jak tylko wznowi ono działalność – poinformował przewoźnik.

Ryanair – drugi przewoźnik, który także latał z Modlina na razie deklaruje pozostanie na Okęciu do końca czerwca tego roku.

Nadal trwają ustalenia dotyczące technologii naprawy pasa startowego, który zamknięty został 22 grudnia ubiegłego roku. Z ekspertyzy Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych wynika, że pas startowy w Modlinie został wykonany już na samym początku ze złej mieszanki betonowej.  Znalazły się w niej znaczne ilości ziaren węglanowych oraz węglano-ilastych, których być  nie powinno.

Do końca lutego generalny wykonawca drogi startowej – spółka ERBUD ma uzgodnić z władzami portu harmonogram prac. Te mają zakończyć się do 31.05. Jeśli ERBUD nie podejmie się tego zadania, będzie ono zlecone “z wolnej ręki” innej firmie na koszt generalnego wykonawcy. Taką możliwość daje władzom lotniska zawarta z ERBUDEM umowa.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wizz Air będzie latać z Okęcia do jesieni"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *