Reklama

Dobrze Wiedzieć!

Wirtualne biuro a dotacje regionalne z UE

Reklama

Dzięki dotacjom z Unii Europejskiej polscy przedsiębiorcy mogą realizować innowacyjne projekty, dawać miejsca pracy i wspierać rodzimą gospodarkę. Chcesz rozwinąć firmę dzięki dotacjom? Sprawdź, jak wynajem wirtualnego biuro może Ci w tym pomóc.

Reklama

Czy wiesz, że na polskiej mapie dotacji UE znajduje się obecnie ponad 250 566 projektów, a ich wartość przekroczyła bilion złotych? To pewne. Pozyskanie dotacji jest dla przedsiębiorcy niezwykłą szansą — na rozwój, zdobycie przewagi konkurencyjnej i wypłynięcie na szersze wody.

Dotacje z UE — na otwarcie i rozwój działalności

Z dotacji UE mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć biznes, jak również osoby, które dopiero planują założenie firmy i chcą pozyskać środki na otwarcie działalności. Unijne wsparcie będzie więc nieocenione na każdym etapie prowadzenia działalności.

Dotacje regionalne a lokalizacja firmy

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/ wynika, że przedsiębiorcy, którzy zarejestrowali firmy w województwie mazowieckim, mogą obecnie skorzystać z 17 programów dofinansowania działalności. Ci z małopolskiego i z opolskiego — z 19, a z pomorskiego — z 18. Choć liczba programów w każdym województwie jest porównywalna, wymagania, szczegóły i budżet w każdym z nich mogą znacząco się różnić. Dla firmy działającej w Opolu atrakcyjny program z mazowieckiego nie będzie jednak dostępny. Chyba że… wynajmie w Warszawie wirtualnego biuro i stworzy w nim stołeczny oddział firmy.

Jak to działa?

Jeśli nie masz jeszcze firmy

Planujesz założenie firmy i chcesz pozyskać unijne środki na rozpoczęcie działań? Przejrzyj dostępne programy wsparcia z UE i wybierz te, które najbardziej Cię interesują i których kryteria spełniasz. Jeśli są dostępne wyłącznie dla podmiotów z innych województw, otwórz firmę właśnie tam. Wynajmując wirtualne biuro, zyskasz adres rejestrowy, pod którym ją zarejestrujesz. Z powodzeniem spełnisz więc kryterium lokalizacji. Takie posunięcie jest w pełni legalne i zgodne z prawem.

Jeśli masz już firmę

Masz już firmę i chcesz pozyskać środki na rozwój? Przejrzyj programy dla przedsiębiorców i wybierz te, które wpisują się w Twoje potrzeby. Jeśli są dostępne dla wyłącznie dla firm, działających w innych miastach, nie załamuj rąk. Także w tym przypadku pomoże wynajem wirtualnego biura. Jeśli zyskasz adres rejestrowy i otworzysz oddział firmy w innym mieście, będziesz mógł skorzystać z programu dedykowanego danemu regionowi.

Lokalizacja wirtualnego biura — na co jeszcze wpływa?

Lokalizacja wirtualnego biura nie tylko zwiększa szanse na pozyskanie dotacji z UE. Wpływa także na inne kwestie związane z zarządzaniem firmą i jej rozwojem.

  • Prestiż. Jeśli wynajmiesz wirtualne biuro w nowoczesnym biurowcu klasy A w centrum miasta, Twoja firma będzie postrzegana jako prężnie działająca i odnosząca sukcesy. Takie skojarzenie nasunie się niemal automatycznie. W końcu — tylko te najlepiej prosperujące podmioty mogą pozwolić sobie na wynajęcie siedziby w tak prestiżowym miejscu.
  • Kontakty z urzędem skarbowym. Miejsce rejestracji firmy decyduje o podleganiu konkretnemu urzędowi skarbowemu. A urzędnicy skarbowi bywają bardziej i mniej przyjaźni przedsiębiorcom. Wybór siedziby wirtualnego biura (i co za tym idzie US), jest więc bardzo ważny dla rozwoju firmy.
  • Pozyskanie lokalnych klientów z innych miast. Osoby, które szukają towarów usług, wybierają z reguły firmy działające lokalnie. Jeśli wynajmiesz wirtualnego biuro w innym mieście, Twoja firma będzie postrzegana jako lokalna. A to zwiększy szanse na nowe kontrakty. Doskonale przekonał się o tym Adam, właściciel biura tłumaczeń z Poznania. Kiedy wynajął wirtualne biuro w Warszawie i zaczął współpracę z mieszkańcami stolicy, jego przychody wzrosły o 25 procent. Mimo, że w Warszawie nie miał ani jednego pracownika.

Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. To zależy w jakiej branży. Czasami biuro z prestiżowym adresem ma znaczenie, wtedy takie wirtualne w centrum będzie pasować.

  2. Pytanie o Urząd Skarbowy: czy urzędnicy nie sprawdzają, czy fizycznie się przebywa w tym miejscu? analogicznie do rezydencji podatkowej. Wirtualne biuro znacznie ułatwia pracę, to fakt, byleby tylko urzędnicy na to krzywo nie patrzyli. Z drugiej strony domniemywam, że będą to raczej mniejsze podmioty, więc w dżungli firm, jaką jest Warszawa, powinny się wtopić i stać niewidocznymi.

  3. powiem tak, “prestiż” ma bardzo małe znaczenie na ścieżce zakupowej firmy, liczy się jakość usługi, cena i referencje, można prowadzić firmę z za biurka w domu i mieć więcej klientów niż mając biuro w centrum warszawy w prestiżowym biurowcu … a rentowność to już napewno (: przy irracjonalnych kosztach wynajmu powierzchni biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close