Reklama
Mazowsze

Winnica: 14 rodzin otrzymało świąteczne dary

W dniach 7 – 8 grudnia 2012r  już po raz drugi na terenie gminy Winnica została przeprowadzona akcja zbiórki żywności. W sumie zebrano ponad 163 kg żywności, która została przekazana czternastu rodzinom z gminy.

Reklama
fot. Radio Olsztyn
fot. Radio Olsztyn


Społeczeństwo gminy Winnica po raz kolejny okazało ogromne swoje serce poprzez aktywny udział w tej akcji. Mieszkańców połączyła chęć niesienia pomocy tym, którzy wymagają wsparcia.  W efekcie udało się zebrać 163,20 kg  żywności. Zebrana żywność to m.in: słodycze, cukier, mąka, olej, makaron, konserwy mięsne, konserwy rybne, płatki kukurydziane dla dzieci, dżem, ryż itp.

W akcji uczestniczyło 16 wolontariuszy (uczniowie Publicznego Gimnazjum w Winnicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Winnicy wraz z nauczycielami).

Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej policzyli, a następnie podzielili żywność  dla rodzin wielodzietnych i tych, których sytuacja materialna jest szczególnie trudna.

Dzięki tej akcji 14 rodzin z gminy Winnica (w sumie 74 osoby) borykających się z trudnościami socjalnymi otrzymało pomoc w formie żywności zebranej w trakcie trwania zbiórki.

Zbiórka odbywała się w sklepie „MERKURY” w Winnicy.

/UG Winnica/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button