Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiNa sygnaleNajważniejsze

Wilga H. nie żyje. Popełniła samobójstwo w celi

Reklama

Jak udało się ustalić dziennikarzom Portalu Legio24.pl podejrzewana między innymi o pedofilię była legionowska nauczycielka Wilga H. popełniła samobójstwo. Do zdarzenia doszło w środę (27.08) w areszcie śledczym na warszawskim Grochowie.

Reklama

Informację potwierdziła w rozmowie z Portalem Legio24.pl rzecznik służby więziennej, mjr Elżbieta Krakowska.  Wilga H. ze swoimi uczniami. Fot. www.zso2.legionowo.plWilga H. podcięła sobie gardło w celi.

Śledztwo ws. samobójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe.

Uczyła w ZSO2 w Legionowie

Była nauczycielka języka polskiego w ZSO2 w Legionowie odbywała areszt w związku ze śledztwem, w którym była podejrzana o gwałt na nieletniej uczennicy. Wildze H. zarzucano także to, że prowadziła nielegalną uprawę konopi indyjskich, a jej suszem częstowała młodzież podczas imprez organizowanych u siebie w domu.

O sprawie pisaliśmy jako pierwsi TUTAJ oraz TUTAJ.

/se/

Fot. ikona: Areszt Śledczy Warszawa-Grochów.(Wikipedia/Alina Zienowicz/CC BY-SA 3.0)

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

16 razy komentowano

 1. Wilga byla wspanialym i wyjatkowym czlowiekiem niezdolnym do skrzywdzenia drugiego albo siebie…

 2. Była gnebiona przez zone Slowika,ale nikt nic sobie z tego nie robil.

 3. Siedzialam na sledczaku i poznalal pania wilge amiętamten ddzień Znecala ssięnad nniąpewna zona pewnego gangstera . w kryminale klawisze przymykaja oczy na dużospraw, i u nich wwłaśnie sszacunekmaja silne porywcze osoby z ddużymiwyrokami i cczęsto służba wwięzienną sama robi bunt miedzy dziewczynami, przekazują informacje. DDużomam do powiedzenia w tej sprawie. PPaństwow panstwie

 4. Po aresztowaniu P. Herman rezygnację złożyła p. dyrektor szkoły w której wcześniej uczyła P Wilga. Dlaczego nie zrezygnował ze stanowiska v-ce prezydent odpowiedzialny w Legionowie za szkolnictwo, a powinien.

 5. ja się na tym nie znam, ale samobójca zwykle podcina sobie nadgarstki a nie gardło….wspóczuję Rodzinie Zmarłej

 6. Wilga nie żyje a “skrzywdzone” dziecko zamieszcza na fejsie zdjęcia z balangi i zdjęcie z dymkiem z jointa po prostu k-wa wspaniale!! Rodzicom gratuluję wychowania i życzę godziwej opieki swojej córki na stare lata!

 7. Szkoda Wilgi… zawsze był aszalona i czasem coś tam przegięła … ale skrzywidzić nikogo nie skrzywidziła… wychowała kilka pokoleń młodzieży i nic im nie jest… jej życie seksualne nie powinno być wywleczone na publiczny lincz za pomocą mediów..a od kilku krzaków ..świat się nie zawali… nie mam zamiaru nikogo bronić ale w tym wypadku chyba wytoczono armatę przeciw komarowi…

  BTW nie jestem za LBTG czy jak to się teraz usprawiedliwia dewiacje przynależnaości do grupy społecznej….

 8. Psalm 40 – Dziękczynienie i prośba udręczonego: “Panie , racz mnie wybawić; Panie pośpiesz mi na pomoc! Niech się zawstydzą i razem okryją rumieńcem ci, co na życie me czyhają, aby je odebrać. Niech się cofną zawstydzeni ci, którzy z niedoli mojej się weselą. Niech osłupieją hańbą okryci, którzy (mi) mówią: Ha, Ha! Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają i niech zawsze mówią: Pan jest wielki ci, którzy pragną Twego wybawienia. Ja zaś jestem ubogi i nędzny, ale Pan troszczy się o mnie. Ty jesteś wspomożycielem moim i wybawieniem; Boże mój, nie zwlekaj!” Wilguś byłaś cudownym człowiekiem i przyjaciółką. Skrzywdzili Cię. Teraz Jesteś wolna. Spoczywaj w pokoju.

 9. Wielka tragedia i wielka strata… [*]
  Ktoś w ogóle wie, kto ją oskarżył? może teraz wypadałoby zrobić taką samą nagonkę na tą dziewczynę, czy jest zadowolona z tego co się stało… bo ja nie wierzę w te zarzuty o gwałt, to jest zwykłe pomówienie za które bardzo wartościowa osoba odeszła z tego świata i pewnie nikt za to nie odpowie…

 10. Zaszczuta przez pomówienie.Załamała się czy może ktoś jej pomógł.?/Wspaniała osoba .Będzie mi jej brakować bo niewielu jest takich ludzi jak ona…..

 11. To jest wynik beztroskiego “karania” więzieniem przed wyrokiem. Skoro można osadzić na czas nieokreślony osobę niewinną w areszcie, ktory nota bene ma większy rygor niż więzienie to znaczy, że każdy powinien się w tym kraju zacząć bać zemsty ludzi, którym podpadliśmy. Ktoś idzie do prokuratury i oskarż nas o COŚ a niefrasobliwy prokurator składa na tej podstawie wniosek do Sądu a Sąd wierzy, że prokurator wie co robi i osadza na trzy miesiące!! Wilga na podstawie oskarżeń porzuconej narzeczonej i jej znanych rodziców poszła siedzieć za karę, że zadawała się z ich córką. Nie wytrzymała sankcji na kolejne trzy miesiące i narażenie na niewyobrażalne cierpienia, bowiem podejrzany o pedofilię jest w środowisku więziennym najgorszym z najgorszych. Służby więzienne o tym nie wiedzą??? Co się dzieje, że nie potrafią ochronić aresztanta??? Czy celowo wymierzana jest kra przed skazaniem??? Groza! Jakich argumentów użył prokurator, że Sąd przdłużył areszt na kolejne trzy miesiące gdy sprawa miała miejsce podobno trzy lata temu?? TO WIELKI SKANDAL w majestacie prawa zginął człowiek i nikt na pewno za to nie odpowie, może jakiś redaktor TYM się zajmie? Wyrazy współczucia dla dzieci Wilgi i Jej rodziny.

 12. Tak, została zaszczuta, tak samo przez prokuratora Ważnego, jak przez wypowiedzi [wymoderowano], ktory publicznie, w sposob nieuprawniony, zarzucał jej przestępstwa. Gazety powinny rozważyć, czy warto cytować tych dwoch, tak chętnych do stygmatyzowania ludzi, bo konsekwencje takich zachowań sa tragiczne.

 13. Wilga była wspaniałym Człowiekiem i Przyjacielem. Inteligentna, nieprzeciętna i zawsze miała czas na rozmowy o wszystkim i … pewnie ją zawiodłam, skoro dokonała takiego wyboru. Nigdy nie uwierzę w postawione jej zarzuty. Szkoda, że w Polsce osądza się ludzi nim zostaną osądzeni. Będzie mi jej brakować.

 14. To. co się stało jest tragedią. za którą odpowiedzialne są zarówno służby więzienne, jak i dziennikarze. Zabrali OSKARŻONEJ (nie skazanej) kobiecie anonimowość, a co za tym idzie szansę na normalne, szczęśliwe życie w sytuacji, w której zostałaby uniewinniona. Także niech to da komuś kurwa w końcu do myślenia, bo z ilością informacji, jakie o niej podano nawet gdyby była Krystyną sprzątaczką też bardzo łatwo było by ją namierzyć.

 15. ŚMIERĆ W CELI TO PORAŻKA WYMIARU SPRAWIEDLIWOSCI !!! KLAWISZE MIELI WOLNE ??? NACZELNIK POSZEDL NA RYBY ??? A MOŻE TRZEBA PUTINA ZEBY ZROBIL PORZADEK ZE WSZYSTKIM PO KOLEI

 16. Wszyscy się od niej odsunęli. Nikt jej nie pomógł. Została ze wszystkim sama. A dziennikarze tylko zwiększali piętno ciążące na p. Wildze. Była wspaniałą nauczycielką i normalnym człowiekiem. Wielka strata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close