Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Wierzbica: Trwa remont mostu. Co dokładnie robią drogowcy?

Reklama

Nie bez problemów przebiega remont mostu w miejscowości Wierzbica (gmina Serock). Największe kłopoty sprawiło wykonawcy przęsło, które podnosiło się nierównomierne. Aby uniknąć zagrożenia zdecydowano się na budowę dodatkowego podparcia. Zdaniem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad renowacja przeprawy powinna się jednak zakończyć zgodnie z planem, czyli do świąt Bożego Narodzenia.

Reklama

– Podczas rozpoczęcia podnoszenia przęsła zaobserwowano, że z jednej strony podnoszenie wymaga użycia większej siły. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, pieszych jak również samej konstrukcji przęsła podjęto decyzję o wstrzymaniu prac celem weryfikacji przyjętych założeń – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Beton zbrojony, z którego jest zbudowana konstrukcja przęsła jest materiałem niejednorodnym, co nie pozwala precyzyjnie określić sposobu zachowania się konstrukcji podczas jej podnoszenia. Dlatego też zdecydowano się na wykonanie dodatkowego podparcia. Wykonawca spawa dodatkową konstrukcję wsporczą a następnie będzie ją montował na obiekcie. Zdaniem Wykonawcy realizacja dodatkowych zabezpieczeń zapewni stabilne i bezpieczne podniesienie pomostu a w rezultacie wymianę uszkodzonych łożysk.

Pozostałe prace trwają

Wykonawca codziennie prowadzi roboty remontowe deski gzymsowej oraz chodnika, niemniej jednak prace te uzależnione od panujących warunków atmosferycznych, ponieważ są to elementy bezpośrednio narażone na ich oddziaływanie. – Terminy realizacji pozostają na obecną chwilę bez zmian – zapewnia GDDKiA.

Kiedy koniec remontu?

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami 26 listopada na moście ma zostać częściowo przywrócony ruch kołowy w systemie wahadłowym. Koniec wszelkich prac zaplanowano na 23 grudnia.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button