Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Wierzbica: Most już otwarty. Nie ma ruchu wahadłowego, są zwężenia

Reklama

We wtorek (26.11), zgodnie z planem, samochody ponownie wjechały na most w miejscowości Wierzbica (gmina Serock). Drogowcy zrezygnowali z tymczasowego wprowadzenia ruchu wahadłowego. Pojawiły się za to zwężenia. Pełną przepustowość remontowana przeprawa ma odzyskać w drugi weekend grudnia.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, realizacja pozostałych prac nie wymaga już zamknięcia mostu w ciągu Drogi Krajowej nr 62, a jedynie lokalnego zawężenia jednego pasa ruchu.

Obecnie wykonawca będzie kontynuował prace remontowe związane z naprawą powierzchniową betonu konstrukcji przęseł mostu, naprawą i zabezpieczeniem antykorozyjnym łożysk na przyczółku od strony Wierzbicy oraz naprawą i zabezpieczeniem desek gzymsowych. Na chodniku po obu stronach mostu zostanie położona nowa nawierzchnia. Na koniec pozostaną roboty porządkowe.

Od drugiego weekendu grudnia, czyli najpóźniej od 8 grudnia, przywrócony zostanie pełen przekrój jezdni. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na 23 grudnia.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close