Wielkie poszukiwania wózka dla dziecka, czyli jak wybrać wózek, w którym nasz maluch będzie się czuł bezpiecznie

Wózek dziecięcy musi posiadać atest, amortyzację, pompowane koła, regulację rączek i ramy. Plusem będzie odpinana tapicerka oraz konstrukcja którą można szybko złożyć. Dobrze zadbać też o wielofunkcyjne akcesoria mieszczące się w torbie, dołączanej do wózka. To tylko podstawowe elementy, o których należy pamiętać podczas zakupów. W rzeczywistości jest ich dużo więcej. Specjalnie dla rodziców przygotowaliśmy zestawienie, które ułatwi im wybór najlepszego wózka dziecięcego.

Stelaż, konstrukcja i regulacja wózka – co powinniśmy wiedzieć

Bardzo dużym ułatwieniem w codziennym korzystaniu z wózka, jest jego mobilność. Dlatego warto dopilnować, żeby stelaż był lekki, na przykład aluminiowy. To znacznie zmniejsza wagę całej konstrukcji. Taki wózek można samodzielnie wnieść do autobusu albo po schodach. Rodzice często martwią się, że ich dziecko szybko wyrośnie z wózka i konieczna będzie wymiana modelu na większy. Można uniknąć kolejnych zakupów, wybierając wózek dziecięcy z regulacją budki, uchwytów i wysokości. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie wózka do wzrostu oraz wagi malucha, a także własnych predyspozycji – rączka ustawiona wyżej lub niżej wpływa na komfort prowadzenia wózka. Polski producent wózków dziecięcych Lonex zadbał o prostą obsługę swoich modeli. Kilkupunktowe pasy, podnóżek z wielostopniową regulacją czy budka ustawiana za pomocą przycisków to tylko niektóre udogodnienia dla rodziców i ich pociechy.

Amortyzacja, wahacze i rodzaj kół to sekret wygodnej jazdy w wózku

Nawet codzienna jazda po chodniku może być uciążliwa dla malucha, gdyż wyczuwalne kamyczki i nierówności terenu nie pozwalają spokojnie podróżować w wózku, a co dopiero w nim spać. Żeby zapewnić dziecku komfortowe warunki, wybierając model, sprawdźmy jego amortyzację. Coraz więcej nowoczesnych projektów jest doskonale dostosowanych do jazdy po nierównościach. Przykładowo, polski producent wózków dziecięcych Lonex oferuje koła pompowane, szybkie w demontażu. Plastik czy pianka zawodzą na łatanych powierzchniach i grzęzną w miękkim podłożu, jak piasek czy błoto. Ciekawym wyjściem są wahacze, które zamontowane na kołach lub ukryte w ramie, tłumią nierówności. Najlepszy efekt osiągniemy, łącząc pompowane koła z wahaczami.

Jakie akcesoria do wózka? Polski producent wózków dziecięcych radzi

Z ilością akcesoriów nie można przesadzić, gdyż ma ona wpływ na prowadzenie wózka. Im więcej, tym ciężej, co odczuwają zwłaszcza kobiety o drobnej posturze ciała. Polski producent wózków dziecięcych Lonex proponuje, żeby do każdego modelu dołączać torbę, najlepiej dopasowaną wyglądem do tapicerki. Pojemna torba to funkcjonalny dodatek, w którym zmieszczą się chusteczki nawilżane, pieluszki i ulubione przekąski maluszka. Oprócz torby, koniecznością jest uchwyt na butelkę, więc podczas zakupów obowiązkowo sprawdźmy, czy producent uwzględnił go w cenie wózka. Warto mieć przy sobie również składaną osłonę od deszczu oraz małą parasolkę, która zapewni dziecku cień.

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wielkie poszukiwania wózka dla dziecka, czyli jak wybrać wózek, w którym nasz maluch będzie się czuł bezpiecznie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *