Wielki pożar w Olszewnicy Starej

Późnym wieczorem (07.03) Straż Pożarna została poinformowana o groźnym pożarze, do którego doszło w miejscowości Olszewnica Stara. Płonęła stodoła. Na miejsce udały się zastępy Straży Pożarnej. W trakcie akcji gaśniczej w płomieniach stanęła druga stodoła. Pożarem były zagrożone także pobliskie zabudowania.

fot. PSP Legionowo

– To prawdziwe piekło – tak nocny pożar w Olszewnicy Starej relacjonowali biorący udział w akcji strażacy z OSP. – Przyjechaliśmy gasić pożar jednej stodoły. Teraz gasimy już dwie. Pożarem zagrożona jest trzecia oraz budynki gospodarcze znajdujące się w pobliżu. Nie wykluczamy podpalenia – relacjonowali strażacy.

Przed godziną 23.00 płonęła drewniana stodoła pokryta blaszanym dachem przy Marysieńki, około 23.30 w płomieniach stanęła kolejna stodoła oddalona o około 300 metrów. Płomienie sięgały kilkunastu metrów, od wysokiej temperatury ogniem zajęła się komórka z drewnem.

Strażacy twierdzą, że te dwa pożary nie były przypadkiem, a raczej celowym działaniem piromana, na miejscu pojawiła się policja.

Pożar gasiło 35 strażaków OSP z Kałuszyna, Jabłonny, Chotomowa, Skrzeszewa i Wieliszewa, WSP z Zegrza oraz PSP z Legionowa.

/wł/

1 raz komentowano artykuł "Wielki pożar w Olszewnicy Starej"

  1. Warto dodać, ze druga stodoła była oddalona o 400-500m od pierwszej, więc to zapewne bylo podpalenie

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *