Wielki Finał Merida Mazovia MTB Marathon

12:13, 09.11.2012

Nowy Dwór Mazowiecki był ostatnim etapem całego cyklu maratonów MTB organizowanych przez wybitnego kolarza Cezarego Zamanę. Impreza odbyła się już w aurze jesiennej, ale to nie przeszkodziło stworzyć wyjątkowo ciepłej atmosfery, która panowała w rowerowym miasteczku.

Wielki Finał Merida Mazovia MTB Marathon / foto: UM Nowy Dwór Maz.

Zawodników wystartował burmistrz Jacek Kowalski. W zawodach wzięło udział 1171 zawodników w tym 130 dzieci na najkrótszym specjalnie dla nich przygotowanym dystansie Hobby, na którym pod okiem swoich opiekunów rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych. W maratonie mogli startować wszyscy, nie tylko doświadczeni kolarze.

W ramach maratonu odbyły się także Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego. Mistrzem Nowego Dworu na dystansie Mega został Sebastian Chowaniec z czasem 2:37:29. Na dystansie Fit wygrał Jakub Szuliński, pokonując trasę w 1:36:22. Była to bardzo udana impreza.Nie często w mieście można spotkać na raz tylu wielbicieli dwóch kółek.

Maraton w Nowym Dworze był ostatnim zamykającym tegoroczny cykl maratonem. W tym roku Sponsor Tytularny Merida Polska przeznaczył 200 000 zł na nagrody. Każdy wynik i czas przejechanego dystansu był dla uczestników na wagę złota. Samych nagrodzonych zawodników podczas finałowego maratonu było blisko pół tysiąca! To chyba rekord w historii tego typu imprez w kraju. Zwycięzca Klasyfikacji Generalnej Głównej otrzymał w nagrodę rower Merida Big Nine o wartości 10 000zł!

erc_48_1352459466

Pierwsze miejsce w Klasyfikacji Generalnej Głównej wśród kobiet zajęła Aleksandra Sosnowska (Zdrofit Alumel). Wśród mężczyzn, największą liczbę punktów zdobył Artur Korc (Algida Centrum Rowerowe Olsztyn). Najlepszą drużyną sezonu została drużyna prowadzona przez Tomasza Majewskiego RETRO MBIKE TEAM. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyła Rodzina Borowiec zdobywając 13158.70 punktów.

Warto wspomnieć także o Superklasyfikacji. I tak najwięcej, 2008 km, wykręcił w sezonie Jacek Łączny (Nova Trading Toruń). W tej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Natalia Łoboda (RETRO MBIKE TEAM) z wynikiem 1036 km.

Oprócz walki na poszczególnych dystansach zawodnicy zdobywali również punkty do Ligi Auto Land. Wśród kobiet najlepiej premiowaną zawodniczą została Agnieszka Sikora (Legion-serwis Active Jet Merida Team). Najlepszym mężczyzną okazał się Artur Mioduszewski (RETRO MBIKE TEAM).

Nagrody uczestnikom wręczali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski oraz wiceprzewodniczący Rady Jerzy Plackowski.