Wielka Rywalizacja Miast, czyli otwarty piknik sportowo–rodzinny

Fot. AMP Gool

Wciąż rosnąca wiara w naszą reprezentację napawa optymizmem i powrotem do pięknych przeżyć, wręcz celebrujących dokonania Polaków w piłce nożnej. To również motywacja i budowanie nowych sportowych wartości w najmłodszych. Ale na płaszczyźnie nauki, wciąż też alarmują ośrodki badawcze, że sprawność fizyczna dzieci w 4 – 7 roku życia, w 70% sportach jest niska, bądź bardzo niska. Alternatywą jest stwarzanie nowych możliwości i warunków rozwoju dla dzieci oraz rozpowszechnianie wiedzy i umiejętności spędzania przez dzieci i ich rodziców wolnego czasu.

Dlatego cieszy fakt, że K.S. Mazowiecka Akademia Sportu, organizuje 27 czerwca w Wołominie na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan”, V Wielką Rywalizacją Miast – Piknik Sportowy, tym razem łącząc różne płaszczyzny życia w jednym wydarzeniu, takie jak: sport, zdrowie, kultura, nauka i rozrywka. Czy zapewnienia są dopełnieniem, musimy przekonać się sami, tym bardziej, że impreza jest otwarta dla wszystkich, a drużyny zjadą do Wołomina z 24 miejscowości naszego województwa. Chęć rywalizacji zadeklarowało blisko 50 drużyn!

Jest to także okazja ukazania dorobku podopiecznych Akademii Młodego Piłkarza GOOL, która realizuje program szkolenia w zakresie piłki nożnej. Bez wątpliwości jest to największy turniej piłki nożnej w województwie mazowieckim.

Trzy strefy

Organizatorzy podzielili Ośrodek Sportu na trzy strefy: sportu , zdrowia i rekreacji. – Chcemy dać rozrywkę wszystkim, tym samym przekazać uniwersalne wartości – mówi organizator Jakub Szcześniak.

Strefa zdrowia to darmowe badania profilaktyczne dla najmłodszych, czy wad postawy, pomiar ciśnienia i cukru dla dzieci i dorosłych. Będzie sposobność pomiaru tłuszczu, profesjonalnych porad w zakresie zdrowego odżywiania i trybu życia. Będzie można także skorzystać z usług profesjonalnego masażu sportowo – relaksacyjnego. Ciekawym pomysłem, jest zaproszenie Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, by najmłodsi zobaczyli i zrozumieli aktywność sportową wśród osób niepełnosprawnych.

Najwięcej emocji wzbudzać będzie seria rozgrywek eliminacyjnych i finałowych w piłce nożnej, które stanowią sposobność do ukazania dokonań i umiejętności podopiecznych AMP GOOL. – Zwycięstwa, punkty, gole – to wszystko jest ważne, ale najważniejsze są chęci do uprawiania sportu. Przez to wszyscy na samym początku są zwycięzcami – podkreśla Jakub Szcześniak.

Najmłodszym sprawią frajdę mecze rodziców i trenerów w dmuchanych kulach BUBBLE FOOTBALL, na płycie głównej „Huraganu”. A jeśli po tych sportowych atrakcjach starczy sił, warto skorzystać z placu zabaw, czy przysmaków z grilla. Komu jednak nie dość piłkarskich zmagań, będzie skoczna zabawa dla wszystkich. Można też chwycić za rakietę tenisową, gdzie na hali tenisowej odbędą się darmowe treningi dla małych i dużych. Dostępne będzie także boisko do piłki siatkowej.

Każdy będzie mógł także skorzystać z mini maratonu Zumby dla dzieci i dorosłych, a także z wesołego miasteczka. Zaplanowano również kiermasz książki oraz stoisko zaproszonej Biblioteki Publicznej – wszystko po to, by zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do częstego sięgnięcia po książkę. Oprócz tego przewidziano gry i zabawy ze szkołą języków obcych, sklep z gadżetami Legi Warszawa oraz stoisko z akcesoriami rowerowymi. Nie zabraknie także malowania buziek dla wszystkich chętnych.

Piknik sportowo – rodzinny odbędzie się 27.06 2015 r. na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wołominie przy ul. Korsaka 4 w godz. od 9:00 do 17:00. Nad całością wydarzenia patronuje Starosta Wołomiński i Burmistrz Wołomina.

Fot. AMP GOOL

/red, AMP GOOL/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wielka Rywalizacja Miast, czyli otwarty piknik sportowo–rodzinny"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *