Wieliszewskie ferie z kulturą

Wyjazdy na lodowisko i do aquaparku, wizyty w muzeum papiernictwa, fabryce krówek, szaleństwa w centrach dziecięcej rozrywki, warsztaty cyrkowe  a także bezpłatne zajęcia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach – tak wyglądały ferie tych, którzy czas zimowej przerwy zdecydowali się spędzić z wieliszewskim Ośrodkiem Kultury. W sumie w ramach oferty przygotowano ponad pół tysiąca miejsc.

W fabryce "Krówek" / fot. Grzegorz Biernat

Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się jednodniowe wyjazdy. Ich uczestnicy ponosili koszty wejściówek (od 10 do 25 zł), zaś koszt transportu pokryto ze środków Gminy Wieliszew – w zależności od zapotrzebowania, autokar „zbierał” uczestników z pięciu punktów na terenie gminy: w Janówku Pierwszym, Olszewnicy Starej, Skrzeszewie, Łajskach i Wieliszewie. W ramach cyklu 9 wyjazdów przygotowano 400 miejsc, większość cieszyła się niemal 100-procentowym obłożeniem. W sumie autokar przewiózł 363 uczestników wyjazdów na lodowisko Torwar, do aquaparku Fala w Stanisławowie Pierwszym, Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziornie, Fabryki Krówek w Milanówku, warszawskiej sali zabaw Digiloo Fun Park oraz bemowskiego Centrum Rozrywki Hokus Pokus na najnowszą produkcję Disneya – film „Ralph Demolka” – oraz kręgle.

Z oferty warsztatów cyrkowych zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach skorzystało 15 miłośników żonglerki, clownad, ekwilibrystyki, plastyki ciał i innych cyrkowych specjalności. Ponadto w trakcie ferii odbywała się większość z regularnych zajęć w ramach sekcji GCK, część z nich – taniec nowoczesny, warsztaty teatralne, ceramika artystyczna i fotografia – bezpłatnie. Również bezpłatne poranki i popołudnia z filmem umilały najmłodszym oczekiwanie na przygotowane atrakcje czy odbiór przez rodziców.

W większości działań, obok pracowników ośrodka Kultury, w charakterze opiekunów brali udział wolontariusze i rodzice najmłodszych uczestników.

/OK Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszewskie ferie z kulturą"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *