Reklama

LegionowskiWiadomości

W Wieliszewie powstanie Centrum Społeczno – Kulturalne

Reklama

Strażnica OSP, lokale handlowo-usługowe oraz klub seniora znajdą nowe miejsce w Centrum Społeczno – Kulturalnym, które w ciągu dwóch lat powstanie przy skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Niepodległości. Urząd Gminy pokazał  już projekt nowego budynku.

Reklama

Wieliszewskie Centrum Społeczno – Kulturalne było planowane już od dawna. Dopiero teraz jednak władze samorządowe pokazały jego projekt. Trójczłonowy budynek ma pełnić trzy różne funkcje. Miejsce w nim znajdą strażacy, seniorzy oraz handlowcy.

Ochotnicza Straż Pożarna

W planowanym budynku znajdzie się miejsce dla czterech pojazdów gaśniczych i innego sprzętu obsługiwanego przez OSP. Trzy stanowiska będą miały charakter przelotowy, czwarte zostanie wyposażone w kanał serwisowy. W dyspozycji strażaków będzie także piętro nad częścią handlowo- usługową.

Dom Seniora

Seniorzy otrzymają blok parterowy budynku, w którym mieścić się ma duża, przeszklona sala wielofunkcyjna, szatnia oraz między innymi zaplecze kuchenne.

Handel i usługi

Na parterze bloku środkowego zaprojektowano dwa lokale usługowe o charakterze komercyjnym. Dostawy będą realizowane od strony placu znajdującego się po północnej stronie bloku. Każdy lokal wyposażony będzie we własne zaplecze oraz węzeł sanitarny.

Kiedy budowa?

Na razie Urząd Gminy w Wieliszewie nie informuje o dokładnej dacie rozpoczęcia inwestycji. – Planujemy, że budynek powstanie w ciągu dwóch lat – mówi naszemu dziennikarzowi wójt Wieliszewa, Paweł Kownacki.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close