Wieliszew znów stolicą tańców polskich na Mazowszu

Po raz trzeci z rzędu Komisarzem Regionu Mazowieckiego Komisji ds. Tańców Polskich, polskiej sekcji CIOFF będzie Dariusz Skrzydlewski – kierownik Zespołu Tańca Ludowego “Promyki” i dyrektor wieliszewskiego Ośrodka Kultury. Tym samym przez kolejną kadencję Wieliszew pełnić będzie zaszczytną funkcję siedziby Regionu Mazowieckiego.

akt_mianowania_komisarza_regionu_mazowieckiego

Posiedzenie prezydium Komisji ds. Tańców Polskich polskiej sekcji CIOFF, w czasie którego powołano komisarzy poszczególnych regionów na nową kadencję, odbyło się w sobotę, 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Nowo wybrani komisarze – a wśród nich Dariusz Skrzydlewski – odpowiedzialni będą za wszelkie działania związane z tańcem polskim na terenie swoich regionów, obejmujących poszczególne województwa kraju.

Zebranie było również okazją do spotkania z organizatorami Ogólnopolskich Konkursów Tańców Polskich. Kwietniową ich edycję, połączoną po raz siódmy z Mistrzostwami Polski w Tańcach Polskich gościć będzie właśnie Wieliszew – jeden z najmniejszych ale i najważniejszych ośrodków tanecznych w kraju.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew znów stolicą tańców polskich na Mazowszu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *