ReklamaKulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Wieliszew: „Zaczarowany fortepian” po raz trzeci już 20 maja

Reklama

W piątek (20.05) w Centrum Kultury w Łajskach (gmina Wieliszew) rozpoczną się przesłuchania konkursowe do trzeciej edycji „Zaczarowanego fortepianu”. Konkurs muzyczny, którego organizatorem jest wieliszewski Ośrodek Kultury z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zgłoszenia do tegorocznej edycji są przyjmowane do poniedziałku (16.05).

Reklama

– Konkurs skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Jego celem jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów – czytamy w komunikacie OK Wieliszew. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie, czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Przesłuchania konkursowe z udziałem publiczności zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona kilkuosobowe jury. W każdej z kategorii wiekowych przewidziane jest przyznanie (i nagrodzenie) trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień. Wstęp na przesłuchania jest wolny.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zasięgnąć bliższych informacji pod numerem telefonu 22 782 20 02.

zaczarowany_fortepian_2016_600

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close