Wieliszew: „Zaczarowany fortepian” po raz trzeci już 20 maja

Konkurs "Zaczarowany fortepian" w 2015 roku, Fot. OK Wieliszew

W piątek (20.05) w Centrum Kultury w Łajskach (gmina Wieliszew) rozpoczną się przesłuchania konkursowe do trzeciej edycji „Zaczarowanego fortepianu”. Konkurs muzyczny, którego organizatorem jest wieliszewski Ośrodek Kultury z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zgłoszenia do tegorocznej edycji są przyjmowane do poniedziałku (16.05).

– Konkurs skierowany jest do młodych pianistów nie związanych ze szkołami muzycznymi, a więc rozwijających swoje muzyczne zainteresowania amatorsko. Jego celem jest prezentacja osiągnięć młodych adeptów pianistyki, poszerzanie znajomości literatury fortepianowej oraz wymiana pedagogicznych doświadczeń czuwających nad ich rozwojem instruktorów – czytamy w komunikacie OK Wieliszew. Występujący w charakterze gospodarzy pianiści z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami spoza granic gminy, i vice versa. Kto wie, czy przy tej okazji w sali koncertowej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach nie objawi się młody talent na miarę następcy Rafała Blechacza?

Przesłuchania konkursowe z udziałem publiczności zostaną przeprowadzone w czterech grupach wiekowych: I (do lat 9), II (10-13 lat), III (14-17 lat), IV (18+). Fachowej oceny poszczególnych prezentacji dokona kilkuosobowe jury. W każdej z kategorii wiekowych przewidziane jest przyznanie (i nagrodzenie) trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień. Wstęp na przesłuchania jest wolny.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą zasięgnąć bliższych informacji pod numerem telefonu 22 782 20 02.

zaczarowany_fortepian_2016_600

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: „Zaczarowany fortepian” po raz trzeci już 20 maja"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *