Wieliszew: XVI Festiwal Pieśni i Tańców Polskich już w najbliższy czwartek

Zespół Pieśni i Tańca „Słowianki”, Fot. OK Wieliszew

W najbliższy czwartek (10.11) w Hali Sportowej w Wieliszewie odbędzie się XVI już Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Tegoroczna edycja tego popularnego i lubianego festiwalu odbywać się będzie pod hasłem „Hej, Słowianie” i będzie poświęcona nie tylko muzyce polskiej. Na scenie zobaczymy bowiem także folklor Słowian południowych i wschodnich.

– W nawiązaniu do wielokulturowej spuścizny historycznych ziem polskich, zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę Festiwalu. W trakcie ubiegłorocznej edycji zaprezentowaliśmy m.in. efektowny folklor cygański i góralski pochodzący z będącego w zasięgu wpływów węgiersko-słowackich terenu Spisza. W roku obecnym, wybiegając poza granice Polski, jednocześnie podkreślając słowiański rodowód naszej kultury ludowej, chcielibyśmy zaprezentować publiczności Festiwalu tańce i pieśni wschodnio i południowo-słowiańskie w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Słowianki” Uniwersytetu Jagiellońskiego z Krakowa. Obok naszych gości na scenie zaprezentują się naturalnie również gospodarze – Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa – czytamy w komunikacie organizatora festiwalu, Ośrodka Kultury w Wieliszewie.

XVI edycja Festiwalu Pieśni i Tańców Polskich odbędzie się już w najbliższy czwartek (10.11) w wieliszewskiej Hali Sportowej. Początek o godz. 18:30. Wstęp wolny.

Festiwal Pieśni i Tańców Polskich od 16 lat – w wigilię Narodowego Święta Niepodległości – przypomina o naszej kulturalnej i ludowej spuściźnie, prezentując tańce i pieśni ludowe z poszczególnych regionów etnograficznych kraju. Od roku 2014 Festiwal nosi zaszczytne imię Stanisława Moniuszki.

festiwal_2016_baner_net

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: XVI Festiwal Pieśni i Tańców Polskich już w najbliższy czwartek"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *