Wieliszew: Wybudują parkingi „parkuj i jedź” przy stacjach kolejowych. Jest już dofinansowanie

Wieliszew otrzymał dofinansowanie na budowę parkingów typu "parkuj i jedź", Fot. Urząd Marszałkowski

Gmina Wieliszew otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego unijne wsparcie finansowe na wybudowanie dwóch parkingów typu „parkuj i jedź”. Powstaną one przy stacjach kolejowych w Wieliszewie i Michałowie – Reginowie. Każdy z nich pomieści po 60 samochodów i ponad 20 rowerów. Umowę w sprawie przyznania dodatkowych funduszy podpisano w poniedziałek (13.02) w Warszawie.

– Gmina Wieliszew zyska teraz dwa nowe parkingi wyposażone w 60 miejsc dla samochodów, 24 miejsca dla rowerów, stację ładowania samochodów elektrycznych, więc wydaje mi się, że na pewno zyskają wszyscy – powiedział po podpisaniu umowy wójt gminy Wieliszew, Paweł Kownacki. Wójt przyznał jednocześnie, że ma nadzieję na to, że stacje znajdujące się w gminie Wieliszew będą jedynie przystankami na nowej kolejowej drodze do Zegrza. – Bardzo za tym wszystkim chodzimy, chodzi marszałek województwa. Jest nawet pomysł utworzenia nowej stacji o roboczej nazwie Wieliszew-Jezioro, więc na naszym terenie mielibyśmy nie dwie jak obecnie, ale trzy stacje kolejowe – dodał Paweł Kownacki.

Budowa parkingów „parkuj i jedź” przy stacjach kolejowych w Wieliszewie i Michałowie – Reginowie ma pochłonąć 1 mln złotych. Kwota dofinansowania to ponad 830 tys. złotych.

Na razie władze samorządowe nie podają terminu rozpoczęcia prac polegających na realizacji tej inwestycji.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Wybudują parkingi „parkuj i jedź” przy stacjach kolejowych. Jest już dofinansowanie"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *