Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Wieliszew: Wójt biega i kwestuje. Bieg z sercem dla WOŚP

Reklama

Po kilkuletniej przerwie sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ponownie zawitał do Wieliszewa. Powrót okazał się być udanym, bo w całej gminie zebrano dla fundacji Jurka Owsiaka ponad 42 tys. złotych. Jak przystało na Wieliszew atrakcje związane z kolejnym finałem WOŚP miały przede wszystkim wymiar sportowy, choć nie tylko.

Reklama

W niedzielę (14.01), tuż po godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II pojawili się pierwsi wolontariusze i darczyńcy. Pół godziny później wystartował Bieg z sercem dla WOŚP, który poprowadziła Patrycja Bereznowska, wielokrotna Mistrzyni Świata i Polski w biegach 24 godzinnych oraz wielokrotna zwyciężczyni ultramaratonów w tym legendarnego i ekstremalnego biegu zwanego Sparthatlonem. Na starcie biegu nie zabrakło również Wójta – Pawła Kownackiego oraz przedstawiciela Rady Gminy – Rafała Donarskiego.

W 2 kilometrowym, głównym biegu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w głównej mierze zawodnicy Wieliszew Heron Team, Bravehearts Legionowo, Grupy Biegowej CHTMO oraz mieszkańcy Wieliszewa i okolic. Uczestnicy biegu, którzy wrzucili do puszki co najmniej 10 zł na rzecz WOŚP otrzymali pamiątkowy drewniany medal, który został ufundowany przez Pracownię Reklamy „Retro” Wojciecha i Magdy Kisielińskich. Po biegu głównym odbył się 8 kilometrowy trening, który poprowadziła sama Mistrzyni – Patrycja Bereznowska.

O godzinie 11:00 w wieliszewskim sztabie nastąpiło oficjalne otwarcie finałowej edycji WOŚP 2018. W rolę prowadzącego i głównego konferansjera wcielił się Marcin Rosłoń ze stacji Canal +. W trakcie imprezy goście mogli obejrzeć pokazy Takewondo w wykonaniu LTS Lotos, występ Zespołu Rockowego KTO oraz wieliszewskiej ekipy Promyki Folk Dance Enseble. Nie zabrakło także pokazów rzemiosła strażackiego w wykonaniu Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Kałuszyna.

Zobacz wideo z kalejdoskopbiegacza.blogspot.pl

/red., kalejdoskopbiegacza.blogspot.pl/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close