Wieliszew: „Wielki Teatr” w Sali im. Klenczona już w czerwcu

Fot. Spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie”, reż. M. Pasieczny, Fot. Materiały organizatorów, OK Wieliszew

Ośrodek Kultury w Wieliszewie nawiązał współpracę z Teatrem Mazowieckim, dzięki której na deskach Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona będziemy mieli okazję zobaczyć spektakle znanych autorów, w doborowej obsadzie i reżyserii. Cykl zostanie otwarty w piątek, 10 czerwca o godz. 19:00, klasycznym dramatem Érica Emanuela Schmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” z Emilią Komarnicką i Redbadem Klijnstrą w rolach głównych – bilety w promocyjnej cenie 30 zł do nabycia w GCK w Łajskach.

Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Éric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki „Małe zbrodnie małżeńskie”. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona stara się odtworzyć jego życie. Gelles nie przyznaje się gdy amnezja cofa się i – jak żona – stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Teatr Mazowiecki

Pod kierownictwem Mazowieckiego Instytutu Kultury, w lutym 2015 roku została powołana sieć partnerskich scen na Mazowszu. Jej ideą jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność. Projekt, początkowo swym zasięgiem obejmujący kilka miejscowości Mazowsza, bardzo szybko się rozwija i przynosi coraz lepsze efekty. Dzięki podjętym działaniom spektakle teatralne z cenionymi aktorami najlepszych scen warszawskich na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w kilkunastu miastach na Mazowszu. Od czerwca jako 15-y dołączy do nich Wieliszew! Patronat medialny nad wieliszewskim cyklem objął między innymi Portal Legio24.pl.

Male_zbrodnie_plakat-1

Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (kompleks administracyjny przy ul. Modlińskiej 1), piątek, 10 czerwca, godz. 19:00

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

„Małe zbrodnie małżeńskie” (fr. Petits crimes conjugaux)
Autor: Éric-Emmanuel Schmidt
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska
Obsada: Emilia Komarnicka, Redbad Klijnstra
Czas trwania: 75 minut

/red/

1 raz komentowano artykuł "Wieliszew: „Wielki Teatr” w Sali im. Klenczona już w czerwcu"

  1. JohnRambho | 15/07/2016, godz. 10:32 |

    Ta aktorka na tonę tapety na twarzy

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *