Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Wieliszew: W szkołach będzie cieplej! Termomodernizacja kolejnych placówek jeszcze w tym roku

Reklama

Kolejne wieliszewskie szkoły doczekają się termomodernizacji. W środę (6.11) wójt gminy Paweł Kownacki podpisał umowy na wykonanie prac modernizacyjnych w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Wieliszewie oraz Zespole Szkół w Komornicy. Obie inwestycje rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Reklama

– Modernizacja kolejnych placówek oświatowych na terenie naszej Gminy rozpocznie się jeszcze w tym roku, i nie dość, że poprawi ona komfort pracy nauczycieli oraz uczniów, to również zadba o środowisko. Badania kamerą termowizyjną wskazywały i potwierdzały konieczność tych inwestycji, w związku z tym gmina dołożyła wszelkich starań, by przeznaczyć środki na ten właśnie cel – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy Wieliszew.

Zespół Szkół w Komornicy

W ramach inwestycji zostanie wykonana termomodernizacja budynku głównego szkoły, internatów oraz pralni. Wykonawca ociepli ściany oraz zrealizuje prace wykończeniowe elewacji budynków. W szkole pojawi się nowe, energooszczędne oświetlenie. Wymieniona zostanie także instalacja centralnego ogrzewania. Wokół budynku powstanie opaska odwadniająca. Dodatkowo w budynku głównym zostanie wymieniona stolarka okienna i wyremontowane zostaną schody zewnętrzne.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki zakres inwestycji będzie dotyczył wszelkich prac związanych z dociepleniem stropodachu, wymiany stolarki okiennej, modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, wymiany instalacji ciepłej wody użytkowej, przebudowy instalacji odgromowej oraz montażem nawiewników higrosterowanych.

Umowa na inwestycje jest zawarta w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Wieliszew” realizowanego przez Gminę Wieliszew i współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close