Reklama
KulturaLegionowskiWiadomości

Wieliszew: To był weekend pod znakiem tańca. Za nami „Mazur 2021”

Reklama

Na dwa wrześniowe dni Wieliszew stał się taneczną stolicą kraju. Najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich – Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2021” odbyło się 17-18 września.

Reklama

Tegoroczna, dwudziesta już edycja odbyła się po półtorarocznej przerwie pandemicznej. Tym bardziej była więc oczekiwana przez organizatorów, tancerzy i publiczność. Zmagania 137 najlepszych par tanecznych reprezentujących 28 ośrodków z całego kraju można było obejrzeć w hali sportowej w Wieliszewie oraz za pośrednictwem transmisji online. – Mistrzostwa Polski 2020, obchodzone w roku 2021, stają, myślę, na wysokości zadania walki o to, by dziedzictwo narodowe, jakim jest taniec polski było zachowywane, hołubione i popularyzowane – mówił Paweł Kownacki, wójt Gminy Wieliszew.

Finałowym zmaganiom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu orkiestry. Imprezami towarzyszącymi Mistrzostwom były sympozjum dostępne dla uczestników oraz jubileusz 50-lecia CIOFF® – największej na świecie organizacji folklorystycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Organizatorami byli: Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF®, Gmina Wieliszew, Ośrodek Kultury w Wieliszewie oraz Powiat Legionowski.

Źródło: powiat-legionowski.pl

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button