Wieliszew: W szpitalu brakuje leku dla chorych na nowotwory

Mazowiecki Szpital Onkologiczny. Fot. Legio24.pl

We wtorek (13.09) do redakcji Portalu Legio24.pl dotarł alarmujący list z Krajowej Fundacji Medycznej, zarządzającej Mazowieckim Szpitalem Onkologicznym w Wieliszewie. Autorzy listu piszą, że w placówce zaczyna brakować niezwykle ważnego leku dla około 120 pacjentów cierpiących na chorobę nowotworową. Chodzi o Oxaliplatynę stosowaną w leczeniu raka jelita grubego oraz żołądka.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie prowadzi leczenie Oxaliplatyną w przypadku około 120 osób. Od dwóch tygodni na rynku nie ma możliwości zakupienia tego leku i to zarówno u producentów, jak i w hurtowniach. – Nasze zapasy kończą się – alarmują lekarze z wieliszewskiego szpitala, którzy nie chcą przekładać zaplanowanych już terapii.

Jak przyznają szefowie wieliszewskiej placówki onkologicznej, pomimo kontaktów z Ministerstwem Zdrowia, nie mają żadnej informacji o ponownej dostępności tego ważnego leku.

Nasza redakcja wysłała pytania w tej sprawie do ministerstwa – gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w Legio24.pl.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: W szpitalu brakuje leku dla chorych na nowotwory"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *