Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Wieliszew: W szpitalu brakuje leku dla chorych na nowotwory

Reklama

We wtorek (13.09) do redakcji Portalu Legio24.pl dotarł alarmujący list z Krajowej Fundacji Medycznej, zarządzającej Mazowieckim Szpitalem Onkologicznym w Wieliszewie. Autorzy listu piszą, że w placówce zaczyna brakować niezwykle ważnego leku dla około 120 pacjentów cierpiących na chorobę nowotworową. Chodzi o Oxaliplatynę stosowaną w leczeniu raka jelita grubego oraz żołądka.

Reklama

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie prowadzi leczenie Oxaliplatyną w przypadku około 120 osób. Od dwóch tygodni na rynku nie ma możliwości zakupienia tego leku i to zarówno u producentów, jak i w hurtowniach. – Nasze zapasy kończą się – alarmują lekarze z wieliszewskiego szpitala, którzy nie chcą przekładać zaplanowanych już terapii.

Jak przyznają szefowie wieliszewskiej placówki onkologicznej, pomimo kontaktów z Ministerstwem Zdrowia, nie mają żadnej informacji o ponownej dostępności tego ważnego leku.

Nasza redakcja wysłała pytania w tej sprawie do ministerstwa – gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją w Legio24.pl.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close