Zamknij

Wieliszew: Szpital Onkologiczny przyjazny pacjentom

10:24, 04.04.2014
Skomentuj

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie zajął II miejsce w plebiscycie RAK. TO SIĘ LECZY! w kategorii Oddział/Szpital onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013. To kolejna dobra informacja w ostatnich dniach w sprawie placówki. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że pacjenci są w niej leczeni bez limitów NFZ.

fot. Legio24

Znalezienie się w gronie ścisłych laureatów plebiscytu oznacza, iż doceniono nasze starania stworzenia placówki przyjaznej pacjentowi onkologicznemu - mówi Justyna Świeżek, prezes Krajowej Fundacji Medycznej, prowadzącej wieliszewski szpital. Jak zapewnia Świeżek, Mazowiecki Szpital Onkologiczny stosuje zasadę ,,chory na raka nie może czekać", gwarantując pacjentom rozpoczęcie leczenia bezzwłocznie, bez limitowania świadczeń. W onkologii bowiem to czas odgrywa bardzo ważną rolę w diagnozowaniu i leczeniu, a każda zwłoka oznacza zagrożenie dla życia chorego. Pierwsze miejsce  w kategorii Oddział/Szpital onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom zajęła  Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków w Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jest to jeden z wiodących ośrodków europejskich w leczeniu chorych na mięsaki tkanek miękkich i kości oraz czerniaki.

Rak. To się leczy!

Kampania Rak. To się leczy! to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie Polaków do badań oraz obalenie stereotypu, że nowotwór to wyrok. Kampania w przyjazny sposób pokazuje, że leczenie raka może być skuteczne, o ile choroba zostanie wcześnie wykryta.

Leczą już ponad 4 lata

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie udziela świadczeń zdrowotnych od 4 stycznia 2010 r. Jako jedyny szpital na Mazowszu - poza Centrum Onkologii w Warszawie -  prowadzi leczenie onkologiczne metodami skojarzonymi w sposób kompleksowy, przy zachowaniu najwyższych standardów.  Szpital świadczy usługi medyczne w zakresie onkologii - od szerokiej diagnostyki ukierunkowanej na wczesne wykrywanie nowotworów po leczenie operacyjne w ramach chirurgii onkologicznej, rehabilitację pooperacyjną, pomoc psychologiczną oraz późniejszą opiekę specjalistyczną w poradniach przyszpitalnych. Do chwili obecnej z usług świadczonych w placówce skorzystało ponad 33 tys. pacjentów. O tym , że placówka leczy chorych bez limitów NFZ pisaliśmy w tej wiadomości. /wł/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%