Reklama

Legio EduLegionowski

Wieliszew: Szkoła Podstawowa Nr 2 z certyfikatem

Reklama

Z radością informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie otrzymała certyfikat “Aktywna Szkoła Programu GLOBE” rok szkolny 2017/2018. 

Reklama

Dyplom ten stanowi wyróżnienie dla szkół zaangażowanych w realizację Międzynarodowego Badawczo-Edukacyjnego Programu GLOBE w Polsce (www.globe.gridw.pl). Misją Programu GLOBE (ang. Global Learning and Observations to Benefit the Environment) jest:
•podnoszenie umiejętności badawczych dzieci i młodzieży;
•promocja naukowego, interdyscyplinarnego podejścia do badania zjawisk przyrodniczych;
•kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów i ich zaangażowanie w ochronę środowiska;
•prowadzenie przez uczniów cyklicznych badań i obserwacji środowiska;
•raportowanie zebranych danych do ogólnoświatowej bazy danych Programu;
•realizację uczniowskich projektów badawczych;
•udział w wydarzeniach organizowanych na poziomie krajowym (np. uczniowskim seminarium GLOBE Games) i międzynarodowym – kampaniach pomiarowych, np. Europejskiej Kampanii Fenologicznej, czy Wirtualnym Sympozjum Naukowym.

W 2017 roku świętujemy dwudziestolecie aktywności Programu GLOBE w Polsce. Kontynuujemy tradycję prowadzenia badań na obszarze gminy Wieliszew od 2003 roku.Obecnie aktywnie angażujemy się w działania związane z badaniami fenologicznymi i hydrologicznymi na obszarze naszej szkoły i okolic.

Prężnie współpracujemy w ramach kampanii fenologicznej ze szkołą partnerską z Czech. Pani Irena Rybak – szkolny koordynator Programu, otrzymała wyróżnienie „Aktywny nauczyciel” i gorące podziękowania za pracę włożoną w rozwijanie GLOBE w naszej szkole. Dzięki Jej zaangażowaniu nasza szkoła znajduje się niezmiennie od wielu lat w ścisłym gronie szkół-liderów Programu, zarówno pod względem liczby zaangażowa-nych w Program uczniów, jak i przekazywanych do ogólnoświatowej bazy wyników pomiarów – wnosząc znaczący wkład w budowanie lepszego zrozumienia procesów i zjawisk zachodzących w środowisku.

/Jakub Jaworski, klasa 3A gimnazjum/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close