Wieliszew: Spłonęły 3 hektary traw i krzaków

Pożar trawy w Wieliszewie. Fot. OSP Skrzeszew

W poniedziałek (23.03) na terenie powiatu legionowskiego doszło do 8 pożarów traw. Największy z nich miał miejsce w Wieliszewie, przy ul. Myśliwskiej. Spłonęło tam około 3 hektarów krzaków i zarośli. Gaszenie tego pożaru było niezwykle trudne.

Informacja o płonących nieużytkach rolnych przy Myśliwskiej dotarła do strażaków o godz. 13:39. Na miejsce natychmiast wysłano wozy gaśnicze, ale dojazd do pożaru okazał się utrudniony. – Teren był podmokły, przerywany kanałkami melioracyjnymi. Podłoże stanowił głównie torf – powiedział redakcji Legio24.pl Robert Walkowski z legionowskiej straży pożarnej. – Nasze samochody nie mogły dojechać do płonących krzaków, dlatego strażacy musieli gasić ogień ręcznie, za pomocą tłumic – dodaje.

Kiedy zastępy strażaków pojawiły się przy Myśliwskiej ogień był obecny na powierzchni około 0,5 hektara, ale niesprzyjająca pogoda, głównie wiejący silny wiatr sprawiły, że nim strażacy zdołali go ugasić spaleniu uległo ponad 3 hektary nieużytków.

Akcja gaśnicza prowadzona przez zastępy z JRG Legionowo, OSP Kałuszyn, OSP Skrzeszew i OSP Wieliszew trwała ponad 2 godziny.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Spłonęły 3 hektary traw i krzaków"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *