Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Wieliszew: Roma zabłyszczy w „Klenczonie” po raz czwarty!

Reklama

Czy można połączyć „Dirty Dancing” i „Śluby Panieńskie”? Okazuje się, że z powodzeniem, a dla Teatru Muzycznego „Pod Pretekstem” była to wspaniała okazja do stworzenia komediowego spektaklu, w którym doskonale odnaleźli się młodzi aktorzy. Doceniła to, nie tylko zresztą, wieliszewska publiczność – spektakle 21 kwietnia, 13 maja oraz 26 maja grane były przy pełnej widowni. Ostatnia przed wakacjami odsłona, kończąca premierowa serię, już w najbliższą niedzielę (10.06), o godz. 18:00.

Reklama

Musical „Nie wszystko Roma co się świeci” to historia kilku kobiet, które za sprawą pięknej Romy poddają się metamorfozie. Autorzy scenariusza – Andrzej Sieg i Michał Dąbrowski – wykorzystali twórczość wybitnego dramaturga Pedra Calderona de la Barki. Jego klasyczne, reprezentujące hiszpański „Złoty wiek” dzieło „Księżniczka na opak wywrócona”, to przykład popularnego w baroku nurtu commedia dell’arte. Mimo swoich bez mała 400 lat tekst ten wciąż zachwyca lekkością, wdziękiem, finezją i dowcipem.

W musicalu Teatru Pod Pretekstem wspaniale poprowadzona intryga tego ponadczasowego utworu, z jego barokowym językiem doskonale współgra z klimatem i realiami współczesnego ośrodka wypoczynkowego gdzieś w Polsce. Młodzi aktorzy świetnie poradzili sobie z odtworzeniem relacji, jakie zawiązują się między gośćmi i pracownikami ośrodka „Delfin” w Jastarni, co skutkuje najeżoną miłosnymi perypetiami komedią omyłek. Pełne uznanie należy się również młodemu zespołowi za zgrabność i pomysłowość realizacji a także w pełni profesjonalną oprawę graficzną przedsięwzięcia – tym bardziej, że przygotowali całość własnymi siłami! Spektakl brawurowo wyreżyserowała i przygotowała choreografię Karina Warnel, dźwięk i oświetlenie zrealizowali Marcin Żaluk i Dominika Bisialska a kostiumy zaprojektowała Agnieszka Kruczek (odtwórczyni roli Romy).

Wszystkich, którzy jeszcze nie widzieli młodych aktorów na deskach wieliszewskiej Sali Klenczona w ich najnowszym musicalowym dziele, gorąco zapraszamy w najbliższą niedzielę, 10 czerwca, o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł dostępne w GCK w Łajskach.

/red., OK Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close