Wieliszew: Rodzeństwo podejrzane o napaść na policjantów oraz kradzież radiostacji

Fot. KPP Legionowo

O prawdziwych kłopotach może mówić rodzeństwo Izabeli i Sebastiana P. z Wieliszewa. Nie dość, że mężczyzna jest podejrzany o próbę włamania do samochodu i czynną napaść na policjanta, to na dodatek jego siostra, broniąc brata przed zatrzymaniem zwyzywała policjantów oraz ukradła im radiostację.

W środę (25.02) policjanci z Wieliszewa zatrzymali Sebastiana i Izabelę P. Mundurowi ustalili bowiem, że mężczyzna próbował włamać się do zaparkowanego na jednej z posesji samochodu. Ponadto 23-latek jest podejrzany o czynną napaść na policjanta. Wraz z dwoma innymi mężczyznami rzucił bowiem w funkcjonariusza kostką brukową. Co ważne, mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy.

W trakcie interwencji wobec Sebastiana P. kłopotów nabawiła się też jego siostra, Izabela, która broniąc brata przed policjantami zaczęła ich wyzywać oraz okładać pięściami. Dodatkowo kobieta ukradła mundurowym policyjną radiostację. Na szczęście urządzenie przekazujące kodowane komunikaty policji zostało szybko odnalezione, choć o pomoc w poszukiwaniach trzeba było poprosić strażaków.

Kobieta podczas przesłuchania w komisariacie przyznała się do stawianych jej zarzutów znieważenia policjantów, wpływania na ich czynności służbowe oraz kradzieży radiostacji i dobrowolnie poddała się karze. Jej brat, Sebastian P. decyzją sądu spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Rodzeństwo podejrzane o napaść na policjantów oraz kradzież radiostacji"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *