Reklama

LegionowskiNa sygnaleNajważniejszeWiadomości

Wieliszew: Przewozili 645 tys. „lewych” papierosów. Wpadli podczas przeładunku

Reklama

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali dwóch mieszkańców Ciechanowa 33-letniego Grzegorza R. oraz 42-letniego Adama U. Obaj zostali przyłapani przez mundurowych na przeładunku kilkuset tysięcy pochodzących z nielegalnego źródła papierosów. Mężczyźni, jak ustalili mundurowi,  swoim działaniem uszczuplili skarb państwa na kwotę pół miliona złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich trafił do aresztu.

Reklama

Jak informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo do zatrzymania obu mężczyzn doszło w poniedziałek (18.07). – Policjant zespołu kryminalnego wieliszewskiego komisariatu w Wieliszewie na ul. Myśliwskiej, między drzewami zauważył dwa zaparkowane busy. Policjantowi sytuacja zaczęła wydawać się podejrzana kiedy dwóch mężczyzn przenosiło z jednego pojazdu do drugiego kartonowe pudełka. Policjant od razu powiadomił dyżurnego swojego komisariatu, a ten wysłał mu na pomoc załogę patrolowo-interwencyjną. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania busów ujawnili 150 kartonów, a w nich luzem poukładane 645 tysięcy sztuk papierosów – relacjonuje przebieg policyjnej akcji podkom. Kuligowska.

Obaj mężczyźni, mieszkańcy Ciechanowa zostali natychmiast aresztowani i przewiezieni do policyjnego aresztu w Legionowie. – Po zebraniu materiału dowodowego wieliszewscy dochodzeniowcy przedstawili podejrzanym Grzegorzowi R. i Adamowi U. zarzut posiadania wspólnie i w porozumieniu papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, będących towarem pochodzącym z czynu zabronionego. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od mężczyzn 41530 złotych. Pieniądze podejrzani mieli przy sobie podczas zatrzymania – mówi rzecznik legionowskiej policji.

Jak ustalili śledczy na działalności obu podejrzanych skarb państwa mógł stracić nawet pół miliona złotych. Decyzją sądu jeden z zatrzymanych, karany w przeszłości – Adam U. został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

 

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close