Wieliszew: „Promyki” jadą do Korei Płd.

Promyki. Fot. Mirosław Noworyta

Po raz kolejny w swojej 19-letniej historii Zespół Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa będzie reprezentował Polskę, region Mazowsza, Powiat Legionowski i Gminę Wieliszew na międzynarodowym festiwalu folklorystycznym. W tym roku grupa młodzieżowa i seniorska w liczbie 30 tancerzy i tancerek odwiedzi Koreę Południową (10-19 września) – będzie to najdalsza z dotychczasowych wypraw Zespołu i największe międzynarodowe wydarzenie w jakim „Promyki” brały udział!

Cheonan World Dance Festival organizowany w mieście Cheonan jest największym i zaliczanym przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Korei Płd. do grona najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju. W Festiwalu wezmą udział zespoły z całego świata: Brazylii, Bułgarii, Czech, Filipin, Izraela, Kenii, Korei Płd., Łotwy, Malezji, Meksyku, Peru, Rosji, Seszeli, Słowacji, wśród nich jedyny reprezentant Polski – „Promyki” z Wieliszewa (w roku ubiegłym nasz kraj reprezentowany był przez ZPiT „Jantar” Uniwersytetu Gdańskiego). Program Festiwalu jest niezwykle napięty i dosłownie najeżony występami i towarzyszącymi atrakcjami. W paradach ulicami Cheonanu i stolicy kraju – Seulu naszych tancerzy i tancerki podziwiać będzie 40-tysięczna publiczność!

Poza prezentacjami i koncertami festiwalowymi, Zespoły rywalizować będą w konkursach dla solistów i duetów, w których organizatorzy i sponsorujące Festiwal koreańskie Ministerstwo Kultury, Turystyki i Sportu przewidzieli atrakcyjne nagrody pieniężne – ich łączna suma to ponad 30 tys. dolarów amerykańskich oraz 30 tys. wonów koreańskich. „Promyki” zaprezentują m.in. wiązanki kujawiaka i oberka w strojach łowickich, tańce opoczyńskie, krakowskie oraz tańce Górali Żywieckich.

To najdalsza z dotychczasowych eskapad Wieliszewian – laureat medalu PRO MASOVIA wielokrotnie występował w Europie (m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, na Węgrzech, Łotwie, Białorusi), brał udział w festiwalach w Maroku i Turcji oraz trzykrotnie odwiedził Indie.

Współorganizatorami wyjazdu Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” z Wieliszewa na międzynarodowy festiwal folklorystyczny „Cheonan World Dance Festival” w Korei Płd. są: Gmina Wieliszew / Ośrodek Kultury w Wieliszewie, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Legionowski. Dziękujemy za wsparcie! Koszty podróży w wysokości 70% pokrywają uczestnicy wyjazdu, koszt pobytu finansują organizatorzy Festiwalu – miasto Cheonan, Cheonan Foundation for Arts & Culture oraz wspierające przedsięwzięcie południowokoreańskie instytucje państwowe i międzynarodowe organizacje folklorystyczne.

Oficjalna strona Festiwalu:
http://cheonanfestival.com/_eng/

Oficjalny profil Festiwalu na portalu facebook:
https://www.facebook.com/cheonanfestival

/OKW / Promyki/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: „Promyki” jadą do Korei Płd."

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *