Wieliszew: Pożar sklepu przy 600-lecia. Czy to było podpalenie?

Częściowo spalony sklep przy ul. 600-lecia w Wieliszewie, Fot. KP Straży Pożarnej Legionowo

W piątek (3.03) tuż przed godz. 1:00 w nocy legionowska straż pożarna została poinformowana o pożarze, do którego doszło w nieużywanym sklepie znajdującym się przy ul. 600-lecia w Wieliszewie. Na miejsce niezwłocznie wysłano 3 wozy gaśnicze. Na szczęście pożar nie okazał się groźny i został ugaszony jeszcze przed przyjazdem strażaków. Czy było to podpalenie? Na to pytanie odpowiedzą policjanci, którzy właśnie wszczęli dochodzenie w sprawie tajemniczego pożaru.

Jak informuje naszą redakcję dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, w chwili przyjazdu na miejsce pierwszych zastępów pożar nieużywanego pomieszczenia sklepowego, dobudowanego do budynku mieszkalnego był już ugaszony. – Strażacy z JRG Legionowo oraz OSP Wieliszew jedynie zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Czas interwencji wyniósł godzinę i 17 minut – relacjonuje dyżurny legionowskich strażaków.

Na miejscu zdarzenia swoje czynności prowadzili także policjanci. Jak mówi naszemu dziennikarzowi podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, w sprawie pożaru jest już prowadzone dochodzenie. – Przewidujemy powołanie biegłego, który ustali co się tam wydarzyło – informuje podkom. Kuligowska, która jednocześnie zaprzecza informacjom, że na miejscu znaleziono tajemniczą butelkę z łatwopalną substancją, co mogłoby sugerować podpalenie. – Nic mi na ten temat nie wiadomo – ucina rozmowę rzeczniczka policji.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Pożar sklepu przy 600-lecia. Czy to było podpalenie?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *