Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Wieliszew: Pomóżmy Patrykowi. Każda złotówka się liczy, by wygrać walkę z rakiem

Reklama

Patryk Salwin – tata Zosi, mieszkaniec Wieliszewa, były zawodnik Dębu Wieliszew w styczniu tego roku zachorował na nowotwór żołądka z przerzutami do wątroby. Życie 26-latka i jego rodziny wywróciło się do góry nogami – informuje Urząd Gminy Wieliszew, zwracając się o pomoc do ludzi dobrej woli, aby pomogli mężczyźnie wrócić do zdrowia.

Reklama

Po trzech chemioterapiach nastąpiła progresja choroby i rak rozsiał się również do kości. Aktualnie 26-letni mieszkaniec Wieliszewa jest po 4 cyklach chemii oraz naświetlaniu, leczony jest w ramach NFZ. Patryk i jego rodzina mają ogromna wolę walki i nie dadzą za wygraną. Chcą spróbować innych form leczenia, które niestety nie są refundowane. Poza tym konsultacje, dojazdy, leki, diety i leczenie są bardzo kosztowne.

Jak można pomóc?

Narzeczona Patryka uruchomiła zbiórkę w internecie na portalu zrzutka.pl – link TUTAJ.

Na portalu społecznościowym Facebook założono grupę, gdzie licytowane są przedmioty/usługi, z których dochód wesprze Patryka – link TUTAJ.

8 maja w Wieliszewie odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej. W samo południe na boisku przy hali sportowej zagrają: Dąb Wieliszew (była drużyna Patryka) kontra Mazur Karczew. Transmisja będzie dostępna na profilu Gmina Wieliszew. W trakcie imprezy uczestnicy będą mówić o Patryku i o pomocy dla niego.

29 maja na terenie Parku Świętojańskiego w Wieliszewie odbędzie się charytatywny Piknik Rodzinny. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane Patrykowi.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button