Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Wieliszew: „Polowanie na łosia” – kryminalna komedia romantyczna w Sali Klenczona

Reklama

Plejadę znakomitych aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Maję Barełkowską, Łukasza Konopkę oraz Piotra Cyrwusa zobaczymy w piątkowy wieczór (15.06) w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. „Polowanie na łosia” Michała Walczaka, w reż. Grzegorza Chrapkiewicza to kolejny spektakl warszawskiego Teatru IMKA goszczący w Wieliszewie. Bilety w cenie 70 zł dostępne są w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

Reklama

„Polowanie na łosia” podobnie jak poprzednia produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki porusza ważne tematy społeczne. O ile w komediodramacie Harasimowicza były to kwestie szeroko pojętej akceptacji i tolerancji, o tyle sztuka Walczaka traktuje o uniwersalnej potrzebie wolności, konflikcie pokoleń i kryzysie towarzyszącym wchodzeniu w dorosłość oraz zagubieniu człowieka we współczesnym świecie.

Eliza i Konrad przygotowują uroczystą kolację dla rodziców dziewczyny. Zamierzają poinformować ich o swoich zaręczynach. W trakcie przygotowań zjawia się niespodziewanie były terapeuta i jednocześnie kochanek dziewczyny. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się próbą morderstwa. Niedoszły trup zostaje schowany w szafie, a rodzice już dzwonią do drzwi…

„Polowanie na łosia” Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia i twórcy kultowego już dziś „Pożaru w burdelu”, to czarna komedia romantyczna z kryminalnym akcentem. Humor przeplata się tu z grozą, groteska z realizmem – Walczak znakomicie żongluje konwencjami, łączy różne style i gatunki a reżyserujący widowisko Grzegorz Chrapkiewicz doskonale podaje je widzowi, odpowiednio dawkując ironię, metaforę i zabawę.

Obsada:
Konrad – Antoni Pawlicki
Eliza – Agnieszka Więdłocha
Romuald – Piotr Cyrwus
Myszka – Maja Barełkowska
Jarosław Past – Łukasz Konopka

autor: Michał Walczak
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

/red., OK Wieliszew/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close