Wieliszew: Policjant wracając z pracy zatrzymał pijanego kierowcę

Fot. arch. policja.pl

W piątek (14.12) jeden z legionowskich policjantów wracając z pracy zatrzymał pijanego kierowcę. Uwagę funkcjonariusza zwrócił specyficzny styl jazdy kierującego fiatem. – Kiedy mężczyzna zatrzymał pojazd na środku drogi policjant podszedł do niego i jak tylko wyczuł woń alkoholu natychmiast udaremnił mu dalszą jazdę – informuje KPP Legionowo. Do zdarzenia doszło w Wieliszewie na ul. Kościelnej.

– W piątek, w godzinach popołudniowych funkcjonariusz legionowskiej komendy, wracając do domu w Wieliszewie na ul. Kościelnej zwrócił uwagę na kierującego fiatem. Łukasz K. wyjeżdżał z parkingu tuż przed pojazdem kierowanym przez policjanta. Jego styl jazdy obudził czujność funkcjonariusza. 40-latek jechał wężykiem. W pewnym momencie nagle zatrzymał auto i wrzucił wsteczny bieg, by po chwili znów zatrzymać samochód na środku ulicy. Takie zachowanie wskazywało, że kierujący fiatem może być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjant podszedł do kierowcy od razu wyczuł od niego specyficzną woń. Z uwagi na swoje podejrzenia funkcjonariusz udaremnił 40-latkowi dalsza jazdę, a na miejsce wezwał mundurowych – informuje w komunikacie KPP Legionowo.

Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany kierowca miał trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę po pijanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

/red., KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Policjant wracając z pracy zatrzymał pijanego kierowcę"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *