Wieliszew: Policjanci podejrzani o korupcję zatrzymani

Fot. Wikimedia

Pięciu obecnych i jednego emerytowanego  policjanta z komisariatu w Wieliszewie zatrzymali funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Policjanci są podejrzani o przestępstwa natury korupcyjnej.

Jak informuje inspektor Mariusz Sokołowski z KGP, funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych już od kilku miesięcy badali sprawę wieliszewskich policjantów, którzy mogli dopuszczać się korupcji. Kiedy zebrano wystarczającą liczbę dowodów, ustalono datę ich zatrzymania. Funkcjonariusze mają od 26 do 40 lat.

Natychmiast po zatrzymaniu podejrzani o przestępstwa policjanci zostali zawieszeni w pełnieniu obowiązków. Jeśli zarzuty stawiane funkcjonariuszom się potwierdzą, to muszą się oni liczyć z konsekwencjami służbowymi oraz karnymi.

Jakich dokładnie przestępstw dopuścili się wieliszewscy stróże prawa nie wiadomo. Emilia Kuligowska, rzecznik KPP Legionowo, w rozmowie telefonicznej z Portalem Legio24.pl nie chciała zdradzić żadnych szczegółów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

To nie pierwsze zatrzymania

Rzecznik KGP , insp. Mariusz Sokołowski poinformował, że nie są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Wcześniej aresztowano 6 osób spoza policji, które także mają stawiane zarzuty korupcyjne.

/wł, info: PAP/

3 razy komentowano artykuł "Wieliszew: Policjanci podejrzani o korupcję zatrzymani"

  1. a komendanta też aresztowali?

  2. Weźcie to wy się za usuwanie przyczyn korupcji a nie skutków!!! Toi tak nic nie da

  3. weście się za Legionowską Policje tam dopiero jest gniazdo skorumpowanych łobuzów

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *