Wieliszew: Nowe okna w kościelnej wieży

fot. UG Wieliszew

fot. UG Wieliszew

Dzwonnica kościoła parafialnego w Wieliszewie ma już nowe okna. Inwestycja ta kosztowała Gminę Wieliszew ponad 68 tys. zł i jest kolejnym etapem dużego projektu polegającego na budowie sieci ścieżek rowerowych w Gminie Wieliszew wraz z punktem widokowym.

Do tej pory remontem kościelnej wieży zajmowała się jedynie parafia pw. Przemienienia Pańskiego. Przez ostatnie dwa lata wykonano generalny remont, polegający na rozbiórce starych, drewnianych schodów i budowie nowych, wzmocnieniu istniejących stropów i zalaniu dodatkowego, a także założeniu instalacji elektrycznej i ewakuacyjnej. Na mocy zawartego w grudniu porozumienia, Gmina Wieliszew postanowiła wesprzeć parafię – sfinansowała zakup i montaż czterech okien o wymiarach 1,5 m x 5,3 m. Całkowity koszt inwestycji to 68.880 zł, pochodzące ze środków własnych Gminy.

Niebawem będą kładzione płytki na klatce schodowej i w bocznych salkach dla młodzieży. Najprawdopodobniej remont zakończy się w połowie marca i wówczas będzie można zaprosić zwiedzających.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Nowe okna w kościelnej wieży"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *