Wieliszew: Nowa atrakcja turystyczna

foto: UG Wieliszew

Władze Gminy Wieliszew postanowiły wesprzeć parafię pw. Przemienienia Pańskiego w remoncie wieży kościelnej. Porozumienie o współpracy podpisali 20 listopada proboszcz ks. Grzegorz Kucharski i wójt Paweł Kownacki. 

foto: UG Wieliszew

Parafia, dzięki gospodarności proboszcza ks. Grzegorza Kucharskiego, wykonała już znaczną część remontu – między innymi wymieniła już drzwi, zmodernizowała klatkę schodową i oświetlenie.
Gmina Wieliszew, w skutek podpisanego porozumienia, wesprze parafię w tym wysiłku i sfinansuje wymianę okien. Dzięki temu przebywanie na wieży stanie się o wiele bardziej bezpieczne, a sama wieża stanie się atrakcją turystyczną na miarę regionu.

Przy podpisaniu porozumienia obecni byli także sekretarz gminy Anna Choma, skarbnik Beata Dobrowolska i sołtys Wieliszewa Ludwik Żołek.

Dzięki współpracy samorządu i parafii wieża wieliszewskiego kościoła już niebawem stanie się wspaniałą atrakcją turystyczną, otwartą dla każdego. Z jej szczytu podziwiać będzie można piękne krajobrazy.. Zarówno mieszkańcy, jak i goście przyjeżdżający do Wieliszewa, zobaczą pełen przekrój walorów turystycznych – łąki, lasy, jezioro, ale też tereny zabudowane.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Nowa atrakcja turystyczna"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *