Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Wieliszew: Kradli pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Grozi im 5 lat więzienia

Reklama

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Wieliszewie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy od maja systematycznie kradli żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych w miejscowości Janówek Pierwszy. Zatrzymanym, mieszkańcom powiatu nowodworskiego, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Jak informuje rzecznik prasowa KPP Legionowo, st. asp. Emilia Kuligowska od połowy maja tego roku do policjantów z Wieliszewa wpływały zgłoszenia dotyczące systematycznych kradzieży włazów żeliwnych do studzienek kanalizacyjnych w Janówku I. Brak tych pokryw powodował zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów. Ustalenia miejscowych stróżów prawa oraz pracowników Urzędu Gminy pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców. Okazali się nimi trzej mieszkańcy powiatu nowodworskiego: 37-letni Kamil Ś, 31-letni Krzysztof S . oraz 29-letni Kamil P.

– Policjanci pracujący nad tą sprawą w samochodzie jednego z mężczyzn znaleźli młot, który prawdopodobnie służył podejrzanym do rozbijania pokryw kanalizacyjnych, które później trafiały na jeden ze skupów złomu w powiecie nowodworskim – relacjonuje st. asp. Emilia Kuligowska.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia przestępstw. Łącznie udowodniono im 9 kradzieży dokonanych na terenie Janówka Pierwszego. Wszystkim grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jak informują policjanci podejrzani byli już w przeszłości karani.

Straty finansowe związane z działalnością złodziejaszków wyceniono na około 5 tys. złotych.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close