ReklamaNajważniejszeWiadomości

Wieliszew: Kilka godzin szukali zaginionego 74-latka

Reklama

Około 10 godzin trwała piątkowa (3.07) akcja poszukiwawcza prowadzona na terenie gminy Wieliszew. Policjanci, strażacy, a także mieszkańcy poszukiwali zaginionego 74-latka.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, w piątek po godzinie 16.00 dyżurny legionowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 74-letniego mieszkańca gminy Wieliszew. Policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny zaniepokojona o jego życie i zdrowie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Początkowo sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu, postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe.

– Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą. W legionowskiej komendzie oraz podległych komisariatach ogłoszono alarm dla policjantów. Oprócz funkcjonariuszy, w poszukiwania 74-latka zaangażowali się także druhowie z okolicznych OSP, przewodnicy psów z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jabłonny oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego SW 12 z Warszawy. Do działań przyłączyli się również nowodworscy mundurowi i policjanci z komisariatu rzecznego, którzy w akcji poszukiwawczej wykorzystali drona. Mężczyzny szukali dalej również krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób. Szczęśliwie przed godziną 2:00, na terenach zalewowych rzeki Narew mężczyzna został odnaleziony – informuje rzeczniczka legionowskich policjantów podkom. Justyna Stopińska.

Odnaleziony 74-latek przytomny, ale zmęczony i wyziębiony przewieziony został do szpitala przez wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close