Wieliszew: Karta Dużej Rodziny bez meldunku

Fot. pixabay.com

Na ostatniej sesji Rada Gminy Wieliszew zdecydowała o zniesieniu zapisu o obowiązkowym posiadaniu meldunku przy ubieganiu się o wydanie Karty Dużej Rodziny. Brak obowiązku meldunkowego dla rodzinnej karty funkcjonował do tej pory tylko w jednej gminie w powiecie legionowskim.

Sesja Rady Gminy odbyła się w piątek (12.12) w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Jednym z ciekawszych i ważniejszych tematów, które zostały podjęte była kwestia zmian przy wymogach wydawania Karty Dużej Rodziny. Ubiegać się o nią będą teraz mogły rodziny z trojką i więcej dzieci zamieszkujące na terenie gminy Wieliszew.

Zamiast zameldowania zamieszkanie

Do tej pory rodzina ubiegająca się o Kartę Dużej Rodziny musiała spełniać warunek zameldowania na terenie gminy. Teraz wystarczy, że będzie tu zamieszkiwać. Konieczne natomiast jest, by rodzice rozliczali się z podatku dochodowego od osób fizycznych w legionowskim Urzędzie Skarbowym.

Podobnie w Nieporęcie

Podobny zapis w regulaminach Kart Dużych Rodzin na terenie powiatu legionowskiego posiada jeszcze jedna gmina. Chodzi tu mianowicie o gminę Nieporęt, w której na takie rozwiązanie zdecydowano się już wcześniej. W Jabłonnie, Legionowie i Serocku nadal wymaga się, aby członkowie rodzin byli zameldowani na terenie danej jednostki samorządowej.

/nk/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: Karta Dużej Rodziny bez meldunku"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *