Wieliszew: Kamery monitoringu dbają o bezpieczeństwo przy stacjach PKP

Fot. UG Wieliszew

W wyniku interwencji mieszkańców oraz po publikacjach w Portalu Legio24.pl władze Wieliszewa postanowiły bardziej zadbać o bezpieczeństwo w okolicach przystanków kolejowych, gdzie ostatnio dochodziło do wielu kradzieży. Przy stacjach pojawiły się przenośne kamery monitoringu.

Władze Wieliszewa liczą, że już sama obecność kamer będzie wpływała dyscyplinująco na przestępców. Urządzenia są odpowiednio zabezpieczone przed zniszczeniem, kradzieżą oraz przed odcięciem zasilania. Kiedy tylko nastąpi któreś z tych zdarzeń kamera natychmiast wyśle sygnał do obsługi monitoringu. Poza tym odłączenie przez potencjalnego przestępcę zasilania urządzenia nie przerwie nagrywania. Kamera jest bowiem zaopatrzona w specjalny akumulator.

Problem monitoringu przy stacjach PKP leżących na terenie gminy Wieliszew był niezwykle pilny. Do redakcji Legio24.pl wpłynęło wiele zgłoszeń o dokonywanych tam kradzieżach. W tej sprawie wysłaliśmy do wójta gminy, Pawła Kownackiego dwie interwencje. Kilka miesięcy temu wójt obiecał ustawienie przy stacjach kamer monitoringu, drugie zapytanie – wysłane kilkanaście dni temu pozostało bez odpowiedzi, ale najważniejszy jest efekt końcowy. Kamery są i będą służyły mieszkańcom.

/red/

Przeczytaj: Wieliszew: Zamontują kamery monitoringu na stacjach PKP

3 razy komentowano artykuł "Wieliszew: Kamery monitoringu dbają o bezpieczeństwo przy stacjach PKP"

 1. Stacja PKP Wieliszew

  Uprzejmie prosimy o uporządkowanie terenu PKP na stacji Wieliszew (Gmina Wieliszew).
  Aktualnie na parkingu należącym do PKP w Wieliszewie jest bałagan tzn. krzaki rosnące na górkach piachu znajdujące się dokładnie w środku parkingu. Wyrównanie tego sporego niewykorzystanego odcinka umożliwi swobodne parkowanie aut pasażerów SKM S9 i S3. Aktualnie codziennie na parkingu PKP Wieliszew parkuje około od 40-50 aut, a miejsca jest coraz mniej. Auta parkują nawet w 3 rzędach od końca peronu do dyżurki pkp. Brakuje miejsc parkingowych.
  Proszę rozgarnąć tą kupę i zlikwidować krzaki co spowoduje powstanie dodatkowych miejsc parkingowych. Aktualnie dysponujecie Państwo na miejscu koparką, która wykonuje prace przy dyżurce pkp (trawnik).

  Kamer nie widać.

 2. Kamera była ale dzisiaj juz zniknęła. Ciekawe czy ukradli czy gmina zmieniła zdanie.

 3. Od kiedy są kamery na stacji PKP Wieliszew ? Czy dopiero będą? W ubiegłym tygodniu znowu dokonano kradzieży ma stacji PKP Wieliszew. Policja jednak nic nie wiedziała na temat potencjalnych kamer w tym miejscu.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *