Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Wieliszew/Jabłonna: W drugiej połowie grudnia zakończy się remont drogi powiatowej 1817W

Reklama

Jeszcze tylko niespełna miesiąc trwać będzie przebudowa drogi powiatowej 1817W, łączącej gminy Jabłonna i Wieliszew – zapowiada w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie. Remont ulicy, prowadzony na prawie 4 km odcinku pochłonie w sumie ponad 4,5 mln zł.

Reklama

Przebudowa prowadzona jest na ponad 3,7-kilometrowym odcinku, od drogi wojewódzkiej nr 631 w gminie Wieliszew do drogi wojewódzkiej nr 630 w gminie Jabłonna. Zadanie obejmuje roboty rozbiórkowe, przebudowę nawierzchni drogi, przebudowę chodnika, budowę ścieżki rowerowej na odcinku 740 m po stronie gminy Wieliszew, która połączy się z istniejącą ścieżką, przebudowę odwodnienia, zjazdów bramowych oraz wymianę oznakowania pionowego i korektę oznakowania poziomego.

– Większość z tych prac jest już zrobiona. Pozostało jedynie dokończenie chodników na odcinku od tunelu do drogi nr 631, dokończenie nawierzchni ścieżki rowerowej z warstwy bitumicznej oraz położenie asfaltowej warstwy ścieralnej na całej długości inwestycji – informuje Starostwo Powiatowe.

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje drogowcom planów, prace powinny się zakończyć do 18 grudnia.

Koszt całej inwestycji to ponad 4 mln 530 tys. zł, z czego 4 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button