Wieliszew: Gmina opracuje plan gospodarki niskoemisyjnej

Fot. pixabay.com

Gmina Wieliszew, podobnie jak inne gminy powiatu legionowskiego chce stać się bardziej ekologiczna. Właśnie ruszyły prace przygotowawcze do opracowania planu gospodarki niskoemisyjnej. Plan przede wszystkim ma poprawić jakość powietrza, ale także ułatwić pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje.

Plan gospodarki niskoemisyjnej to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno – energetycznego to jest redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększania udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Posiadanie przez Gminę Wieliszew „Planu gospodarki niskoemisyjnej” ułatwi pozyskiwanie dofinansowania w ramach nowej perspektywy budżetowej 2014 – 2020 zarówno władzom publicznym jak i podmiotom gospodarczym oraz mieszkańcom – możemy przeczytać na stronie internetowej wieliszewskiego ratusza.

Przygotowanie planu poprzedza ankieta

Nim pisanie planu ruszy na dobre, władze postanowiły zasięgnąć niezbędnej do jego opracowania wiedzy. Najlepszym jej źródłem są oczywiście mieszkańcy, których ratusz prosi o wypełnienie internetowej ankiety. Można ją znaleźć TUTAJ

Osoby ceniące sobie tradycyjną formę wypełniania dokumentów, mogą ankietę odebrać w siedzibie urzędu i wypełnioną odnieść. Każdy typ ankiety, czy to internetowy, czy też tradycyjny należy wypełnić do końca kwietnia.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Wieliszew: Gmina opracuje plan gospodarki niskoemisyjnej"

  1. I bardzo dobrze że coś się w tym względzie dzieje. Oby skończyło się to konkretami w postaci konkretnych wniosków o środki na dofinansowanie.
    Po co w ankiecie dane osobowe bez których ankiety nie da się wysłać? Reszta danych jest niewymagana. Czy tylko do opracowania planów ma ona służyć?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *