Reklama
LegionowskiWiadomości

Wieliszew: Dzieci z popegeerowskich rodzin dostaną komputery z dostępem do Internetu

Reklama

Dzieci z rodzin popegeerowskich, zamieszkujące gminę Wieliszew otrzymają wyjątkowe wsparcie – sprzęt komputerowy wraz z dostępem do Internetu. Wieliszewski samorząd włącza się bowiem do nowego programu Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Wnioski o uczestnictwo w projekcie można już składać w sekretariatach szkół podstawowych.

Reklama

Sprzęt komputerowy w postaci komputera stacjonarnego, laptopa lub tableta wraz z dostępem do Internetu zostaną zakupione przez Gminę Wieliszew w liczbie uzależnionej od liczby wniosków, które złożą rodzice dzieci lub pełnoletni uczniowie z rodzin byłych pracowników PPGR i wysokości otrzymanego wsparcia.

W programie mogą wziąć udział te osoby, których rodzice, dziadkowie lub pradziadkowie pracowali w PGR.

Jak informuje wieliszewski samorząd wnioski o przyznanie sprzętu można składać w sekretariatach szkół podstawowych na terenie Gminy Wieliszew w terminie od 4 października do 22 października 2021 r.

Zakupiony sprzęt komputerowy pozostanie własnością Gminy Wieliszew i będzie wydawany na podstawie umowy użyczenia na następujących warunkach:

  • komputer/laptop zostanie użyczony na czas nauki ucznia w szkole podstawowej,
  • rodzic wyrazi zgodę na odpowiedzialność materialną za utratę laptopa bądź jego uszkodzenie nie objęte gwarancją,
  • rodzic zobowiąże się do corocznego okazania laptopa do oględzin stanu technicznego pracownikowi gminy w Urzędzie Gminy Wieliszew lub w miejscu zamieszkania rodzica.

Szczegółowe informacje o programie oraz niezbędne dokumenty są dostępne na stronie Internetowej Urzędu Gminy w Wieliszewie.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button